Buitis, Namai

Namų pasirinkimas ir įrengimas

Kiekviena šeima svarsto, kaip kuo tinkamiau įsirengti būstą. Vieni apie nuosavą namą arba butą suskumba galvoti dar gyvendami drauge, kiti šiam žingsniui ryžtasi tik tuomet, kai paskelbiamos poros sužadėtuvės ir apsikeičiame sužadėtuvių žiedais, tuo tarpu tretieji bendrą turtą registruoja tik po vestuvinių žiedų sumainymo. Vienaip ar kitaip, reikia gerai apgalvoti, kur apsigyventi.

Yra galimybių apsigyventi su tėvais, tačiau šiam žingsniui ryžtasi vis mažiau jaunuolių. Gyvenimo su tėvais pliusai – reikia kur kas mažiau lėšų, nes namai jau paprastai pastatyti, tad prireikia tik nedidelio kosmetinio remonto, nusipirkti naujus baldus. Tai kur kas mažesnės išlaidos negu, pavyzdžiui, statant ir įrengiant viską nuo A iki Z. Su tėvais galima pagyventi laikinai, pavyzdžiui, trejus ar penkerius metus – iki tol, kol susitaupysite pinigų savam būstui.

Tačiau minusų bendras gyvenimas su tėvais turi kur kas daugiau. Jau netrukus po to, kai įvyks vestuvės, turėsite nuspręsti, pas kurio tėvus apsigyventi, jeigu, pavyzdžiui, abiejų tėvų namai yra dideli. Gali kilti nemažai nesutarimų ir jau gyvenant: vienoje virtuvėje retai kada įsitenka dvi šeimininkės, tad tenka susitaikyti su kito žmogaus gyvenimo būdu, tvarka. Dažniausiai turintis prisitaikyti žmogus yra ne kas kitas kaip marti bei žentas.

Nuosavi namai

Jei visgi nusprendžiama iš karto po vedybų įsikurti nuosavuose namuose, reikėtų pagalvoti, ar turėsime pakankamai pinigų šiam žingsniui. Juk nesinorėtų, kad statybų įkarštyje visi finansai staiga baigtųsi, ar ne? Jei būsto nereikia pirkti ir butą, pavyzdžiui, paveldėjote iš senelių, visai paprastai galima išsiversti ir be paskolų. Kosmetiniam remontui ir keliems baldams įsigyti pakaks maždaug 20-ies tūkstančių litų, priklausomai nuo poreikių, o norint iš naujo apstatyti butą ir atlikti kapitalinį remontą, prireiks didesnės nei 50 tūkst. litų sumos.

Kaip suremontuoti butą?

Buto remontas – išties atsakingas procesas, tad reikia pasitarti su specialistais ir nusisamdyti profesionalius meistrus. Technika, spalvos, medžiagos nėra taip svarbu – svarbiausia, kad remontas būtų atliktas tvarkingai ir po kelerių metų vėl nereikėtų jo perdaryti. Gerai atliktas remontas – toks, kai plika akimi nesimato defektų ir įvairų „liapsusų“. Geriausia rinktis neutralias, šviesias spalvas, ypač sienų dekorui – niekada neprašausite.

O kaip dėl buitinės technikos?

Buitinė technika stovės virtuvėje, taigi pasistenkite, kad ji būtų integruojama į baldus. Netaupykite ir įsigykite pagal specialų užsakymą gamintus virtuvės baldus: jie tam tikroje erdvėje atrodys idealiai, sutaupys daug vietos bei tarnaus bent keliolika metų. Labai svarbūs ir tinkamo dydžio šaldytuvai: pagalvokite, kad šeima didės, taigi reikės ir daugiau maisto bei vietos jam laikyti.

Pasklaidykite interjero žurnalus, naudingų idėjų, kaip kuo moderniau įrengti būstą pasiieškokite ir internete: nustebsite, apie kiek daug dalykų iki šiol nebuvote nė pagalvoję. Kompiuteriai ir internetas šiandien – visagaliai, taigi naudokitės proga, o, svarbiausia, neskubėkite: namų įrengimas – ne tas procesas, kurį būtų galima atlikti greitai ir atmestinai.

Kokius baldus rinktis?

Baldų pasirinkimas priklauso nuo daugelio aplinkybių: ar name, ar bute gyvensite, koks stilius Jums patinka – modernus ar klasikinis, kiek žmonių būste gyvens ir taip toliau. Svarbiausia – kad baldai būtų patogūs ir kokybiški, taigi netaupykite ir čia. Juk nesinorėtų, kad, pavyzdžiui, odinių baldų komplektas po metų ar dvejų naudojimo nusitrintų, o spintos durys iškristų. Svarbiausia, kad kietieji baldai gerai darinėtųsi – juose būtų sumontuota aukštos kokybės furnitūra. Minkštieji baldai turėtų būti patogūs, bent kelių padėčių, kad galima būtų ant jų tiek sėdėti, tiek ir miegoti. Taigi įsirenginėjant namus svarbu apgalvoti kiekvieną smulkmeną – tik tuomet investicija bus sėkminga.

Parašykite komentarą