Sportas

Motociklu saugiau. Įmanoma organizuoti renginius ir nepadaryti žalos aplinkai.

VšĮ Enduro klubas, organizuoja renginius pritraukiančius didžiausią dalyvių skaičių Lietuvoje.

Renginius, kuriuos galima vadinti Enduro motociklų kalve, renginius, kuriuose pradedantieji motociklininkai apsisprendžia važiuoti Enduro motociklais ir įgyja pagrindines savo patirtis. VšĮ Enduro klubas tris metus vykdė sporto rėmimo fondo finansuojamą projektą „Skatinti Enduro motociklų sportą ir sumažinti traumas Enduro sporto renginių metu – Enduro motociklininkų mokykla.“

Įgyvendindamas šį projektą Enduro klubas siekia pritraukti į Enduro sportą dalyvius, organizuodamas įvairaus formato renginius, kurie skiriasi savo trukme, sudėtingumu, geografija. Įsigijus du Hard Enduro tipo motociklus buvo parengtos naujos trasos ir maršrutai. Ir tai leidžia kasmet į renginius pritraukti vis daugiau naujų dalyvių ir išlaikyti renginiuose dalyvius su didele patirtimi. Ši sąlyga taip pat padeda naujiems dalyviams tobulėti, įgyti tinkamų žinių ir įgūdžių saugiai valdyti motociklus ir nesusižeisti, mokytis iš daugiau patyrusiųjų. Pradedantiesiems organizuojamos mokyklos, kurių metu dalyviai įgyja teorines žinias, kaip saugiai valdyti motociklą skirtingose važiavimo sąlygose, keičiantis reljefui ir gruntui. Mokyklos organizuojamos sezono pradžioje, kaip pasiruošimas naujam, motociklų sezonui ir prieš dalyvavimą renginiuose, kuriuose jau reikia daugiau įgūdžių ir patirtis ir apie sezono vidurį, kad įsisavinti tai, kur jauti, kad reikia patobulėti.

Projekto apimtyje organizuotuose renginiuose Enduro fiestos, Kelionė Aplink Lietuvą ir Enduro mokyklose dalyvavo 1300 dalyvių. Pusė jų, jaunimas iki 29 m. Didžioji dalis iš jų renginiuose dalyvavo pirmą kartą. Kasmet į renginius pritraukiam apie 30 proc. naujų dalyvių. Per paskutinius metus akivaizdžiai sumažėjo traumų, negauta nusiskundimų už žalą gamtai (dėl Enduro klubo organizuojamų renginių). Projekto tikslai pasiekti, renginiai reikalingi ir bus tęsiami užsibaigus projektui. Tikime, kad mūsų renginių dalyviai, dalyvaudami ir kitų organizatorių organizuojamuose renginiuose, dalinsis įgauta patirtimi, gerins renginių saugą ir padės išvengti žalos gamtai.

Pranešimą paskelbė: Andrius Šulskis, VšĮ Enduro kubas

One Comment

Parašykite komentarą