Sportas

Pociūnuose prasideda iš karto du – Europos ir pasaulio sklandymo čempionatai

Pirmą kartą Lietuvoje, Pociūnų aerodrome, prasideda iš karto du – 21asis FAI Europos ir 4asis FAI pasaulio 13,5 metrų klasės sklandymo čempionatai. Į Prienų rajone esantį aerodromą susirinko beveik 100 sportininkų iš 21 pasaulio šalies. Dvi savaites – nuo liepos 2 iki 16 dienos geriausi pasaulio sklandytojai varžysis dėl nugalėtojų titulo.

„Pasaulio ir Europos čempionatai, du renginiai, daug dalyvių. Taip, ir atsakomybė didelė, bet viskas įgyvendinama“, – sako Lietuvos sklandymo sporto federacijos prezidentas Linas Miežlaiškis.

Šiomis dienomis padangė Pociūnuose jau kaista ne tik nuo saulės, o toliau kais dar labiau. Jei prasidėjus treniruočių savaitei dalyviai daugiau dėmesio galėjo skirti aplinkos, aerodromo ar vietų pažinimui, šiandien prasideda oficialios treniruotės, kur viskas jau vyksta kaip realiose varžybose.

Čempionatų atidarymas vyks liepos 2 d., 15 val., Prienų sporto centre.

Europos čempionato dalyviai varžysis 15 metrų, standartinės ir klubinės klasės įskaitose. Pasaulio čempionate – 13,5 metrų klasės įskaitoje. Sklandytuvus kels 15 lėktuvų, dirbs kelios dešimtys savanorių.

Lietuva turi gausią komandą

„Kada čempionatai vyksta užsienyje, tai dėl finansų, tai dėl laiko stokos ar kitų priežasčių ne visada pavyksta komandos nariui išvažiuoti. Tad būna, kad vyksta nedaug dalyvių“, – sako čempionatų direktorius Vladas Motūza.

Šį kartą Lietuvai čempionatuose atstovaus pilna komanda – 8 sportininkai: Gintaras Drevinskas, Marius Pluščauskas (15 metrų klasė), Gvidas Sabeckis, Ringaudas Kikalas (standartinė klasė), Andrejus Lebedevas, Artūras Pilvinis (klubinė klasė), Linas Miežlaiškis ir Darius Gudžiūnas (13,5 metrų klasė).

Nors vasaros pradžios orai ir nelepino, sklandymo sezonas Lietuvoje prasidėjo aktyviai. Sklandytojai galėjo pasitreniruoti ir pakovoti ne tik užsienyje, bet ir „Baltijos taurės“ varžybose, Atviros klasės sklandymo čempionate Pociūnuose, tarptautiniame „Grand prix“ lenktynių etape Paluknyje.

„Šioks toks kuriozas šį sezoną. Man tai bus ketvirtos varžybos ir pirmą kartą gyvenime tenka skrist vis su skirtingu sklandytuvu. Tai bus ketvirtas sklandytuvo tipas per sezoną. Su juo esu skridęs pernai, buvo gan neblogas rezultatas, pavyko prisijaukint šį aparatą, jo blogąsias ir gerąsias savybes. Bandysiu tas žinias pritaikyt šiemet, suderint viską su komandos draugais ir, tikiuosi, kažkas pavyks“, – pasiruošimo įspūdžiais dalijosi Linas Miežlaiškis.

Tikslas – pergalė ir „superinė“ patirtis

Paklaustas apie mūsų rinktinės tikslus, V. Motūza šypsodamasis teigė, kad komandos narių tikslai, kaip ir visų, kurie susirenka į čempionatus.

„Prieš varžybas visi yra nusiteikę tapti čempionais, tai yra normalu, galbūt tas azartas. Žinoma, kada jau varžybos įsibėgėja ir kartais pamato, kad norėti yra viena, o galėti antra, tokiu atveju tiems žmonėms yra papildomas impulsas patobulėti. Tada jie išnaudoja tai, kaip „superinę“ patirtį, kaip reikia kovoti aukščiausio lygio varžybose“, – kalbėjo čempionatų direktorius.

Pasiruošimo čempionatams darbai truko apie pusmetį. O kiek pavyks atlikti skrydžių, jau priklausys nuo gamtos. Kad čempionatai įvyktų, reikalingi mažiausiai keturi įskaitiniai skrydžiai.

Pranešimą paskelbė: Arūnas Sartanavičius, VšĮ „DiArs“

Parašykite komentarą