Verslas

Moody’s patvirtino „Luminor“ reitingus ir pakeitė banko reitingų perspektyvą į teigiamą

Priimdamas sprendimą „Moody’s“ vertino pakankamą „Luminor“ banko kapitalizaciją, sėkmingą neveiksnių paskolų mažinimą ir išaugusį pelningumą, taip pat platų banko paskolų portfelį (pagal klientų tipą ir šalį) bei vietinę indėlių bazę.

„Luminor“ banko finansų direktorius Palle Nordahl:

 „Džiaugiamės, kad „Moody’s“ pripažįsta „Luminor“ padarytą pažangą. „Moody’s“ vertinimas atspindi mūsų strategiją ir ateities prioritetus. Mūsų tikslas – sėkmingesnis verslas, pritraukiant  daugiau klientų – privačių asmenų ir verslo įmonių iš Baltijos šalių. Taip pat esame užsibrėžę didinti savo efektyvumą ir gerinti informacinių technologijų veikimą bei kurti unikalią kultūrą, išlaikant finansinę galią ir apdairiai valdant rizikas“.

„Moody’s“ patvirtino „Luminor“ banko ilgalaikių ir trumpalaikių banko indėlių reitingus A3/P-2, neužtikrintos skolos reitingą Baa1, neužtikrintų vidutinės trukmės obligacijų programos reitinguą (P)Baa1 ir sandorio šalies rizikos reitingus A2/P-1.

Be to, „Moody’s“ patvirtino savo Baa3 bazinį kredito vertinimą (BCA) ir pakoreguotą BCA, kitos sandorio šalies rizikos vertinimą – A2(cr)/P-1(cr). Ilgalaikių banko indėlių ir aukštesnio rango neužtikrintos skolos reitingų perspektyva pakeista iš stabilios į teigiamą.

Apie „Luminor“: 
Luminor“ yra pirmaujantis nepriklausomas bankas Baltijos šalyse ir trečias pagal dydį finansinių paslaugų tiekėjas regione. Mes aptarnaujame asmenų, šeimų ir verslo finansinius poreikius. Kaip ir mūsų namų rinkos – Estija, Latvija ir Lietuva – mes esame jauni, dinamiški ir žvelgiantys į ateitį. 

Daugiau informacijos: 
Indrė Baltrušaitienė
Luminor“ komunikacijos vadovė
Tel.: +370 676 45334
El. p.: indre.baltrusaitiene@luminorgroup.com 

Pranešimą paskelbė: Ineta Stravinskaitė, Publicum Financial Communications, UAB

Parašykite komentarą