Įvairenybės

Mokymasisi visą gyvenimą – iššūkiai ir sprendimai

Kaip būtų galima paskatinti mokymąsi visą gyvenimą? Kaip mokymąsi Lietuvoje paversti įprasta tradicija? Kokios kliūtys trukdo to pasiekti jau šiandien? Ieškodama atsakymų į šiuos klausimus, Valstybės pažangos taryba organizuoja pažangos forumą „Mokomės visą gyvenimą“. Šį kartą forumas keliasi į Alytaus regioną, kur apskrities bendruomenė ir ekspertai bus kviečiami diskutuoti apie mokymosi visą gyvenimą svarbą, iššūkius, sampratos suvokimą bei kultūrą Lietuvoje.

Renginys vyks 2015 m. sausio 23 d. (penktadienį) Alytaus rajono savivaldybėje (Pulko g. 21, Alytus).
Renginio pradžia 9:30 val.

Renginyje „Lietuvoje kuriame mokymosi tradiciją: su kokiais iššūkiais susiduriame?“ Alytaus, Varėnos, Lazdijų ir Druskininkų rajonų savivaldybių bendruomenių nariai diskutuos kartu su Lietuvos suaugusiųjų švietimo asociacijos prezidente, Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijos, Alytaus rajono vietos veiklos grupės atstovais bei „Lietuva 2030“ komanda. Diskusijas moderuos Lina Vosyliūtė.

Pažangos forumo metu bus siekiama aktyvaus dalyvių įsitraukimo diskutuojant ir bandant rasti sprendimus egzistuojančioms problemoms. Palyginus su ES šalimis, Lietuvoje 25–64 m. amžiaus kategorijoje nuolat besimokančių gyventojų lygis yra žemas – 2013 m. jis tesiekė 5,7 proc. Suaugusieji stokoja motyvacijos mokytis ir tobulėti, yra įsitikinę, jog tai daryti jau yra per vėlu. Spartus gyvenimo tempas, riboti finansiniai ištekliai taip pat svarbūs aspektai šiame kontekste.

Diskusija Alytuje tęs Plungėje pradėtą jau penktąjį pažangos forumo renginių ciklą skirtinguose Lietuvos miestuose, kurį vainikuos baigiamasis forumo renginys Vilniuje. Forumo metu regionų bendruomenės bus kviečiamos dalintis patirtimi bei diskutuoti, kaip skatinti suaugusius mokytis visą gyvenimą, kaip patenkinti esamą tobulinimosi mokymų poreikį regionuose, su kokiais iššūkiais susiduriama ir kaip juos spręsti.

Diskusijos išvados, gauti rezultatai ir suformuoti pasiūlymai taps visą regioninių renginių ciklą apibendrinančio forumo Vilniuje dalimi. Vadovaujantis išvadomis bus teikiami siūlymai Valstybės pažangos tarybai, kuri savo idėjas teiks Vyriausybei.

Laukiame Jūsų renginyje!
Linkėjimai,
LIETUVA 2030

Parašykite komentarą