Studijos

Mokiniai varžėsi krėslo konstravimo konkurse

Praėjusią savaitę Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) mokiniai demonstravo inžinerines žinias konkurse „Krėslas – mano pirmoji statyba“. Konkurso organizatorius dalyviai nustebino savo kūrybingumu, technologiniu mąstymu ir logika, kuria kasdieniame darbe remiasi inžinierius.
Konkurse dalyvaujančios komandos turėjo pagaminti krėslą, kurio sėdynės aukštis turėjo būti lygus arba aukštesnis nei 40 centimetrų. Krėslas turėjo būti su atlošu ir nesverti daugiau nei 11 kilogramų. Norintys surinkti papildomų taškų, krėslą turėjo konstruoti be brėžinio, panaudoti ne daugiau 30 medvaržčių, ar pagaminti jį su trimis atramomis. Papildomus taškus buvo galima pelnyti krėslo svorį sumažinus iki mažiau nei 9 kilogramų.
„Kiekvienai komandai buvo parengti brėžiniai, tačiau nustebome, kad penkios komandos kėdes konstravo pagal individualiai sukurtus brėžinius. Krėslas – pakankamai sudėtingas kūrinys, tačiau, net ir neturintys praktikos, jaunuoliai greitai ir be problemų išsprendė daug inžinerinių galvosūkių“, – sakė vienas iš konkurso organizatorių, VGTU Statybos fakulteto mokslo prodekanas Linas Juknevičius.
Galiausiai komandos turėjo pristatyti savo pagamintus krėslus konkurso dalyviams, stebėtojams ir vertinimo komisijai. Paskutinis išbandymas – krėslo panaudojimas pagal paskirtį: ant jo bent penkias sekundes neliesdami žemės turėjo išsėdėti du komandos nariai. Štai šis momentas vienai komandai buvo lemtingas – jų krėslas sulūžo. Visi kiti sėkmingai atlaikė tvirtumo bandymus.
Vilniaus Mikalojaus Daukšos vidurinė mokyklos komanda „Klevai“ pralenkė kitas penkias 9-12 klasių mokinių komandas, susirinkusias iš Vilniaus, Šiaulių bei Alytaus mokyklų.
„Turėdamos tas pačias medžiagas, komandos sukonstravo visiškai skirtingus krėslus. Galbūt ne visi buvo stabilūs, bet penki iš šešių atlaikė net po du žmones. Vadinasi, galvodami apie konstrukciją ir jos laikomąją galią, mokiniai puikiai pritaikė mokykloje įgytas žinias“, – dalijosi įspūdžiais konkurso vedėjas ir bendrovės „Doka Lietuva“ produkto vadovas Julius Kuliešis. Jis pridūrė, jog mokiniams net specialistų pagalbos nereikėjo: jie patys rūpinosi brėžiniu, konstrukcijos stabilumu ir bandė viską atlikti savarankiškai.
„Renginiai, orientuoti į baigiamųjų klasių mokinius, turėtų tapti tradicija. Matome, jog mūsų organizuotas krėslo konkursas pasisekė – visi pasisėmė gerų emocijų, o kai kurie mokiniai pirmąkart pamatė brėžinius, išbandė save statydami sudėtingą konstrukciją, gal net elektrinį suktuvą rankose laikė pirmąkart“, – sakė L. Juknevičius.
Mokiniai krėslus konstravo iš bendrovės „Doka Lietuva“ paruoštų elementų, pagamintų iš 3SO plokštės, naudojo kompanijos paskolintus įrankius.
###

Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU) – prestižinis Lietuvos universitetas, ugdantis kūrybiškus ir aukštos kvalifikacijos specialistus. Universitetas lyderiauja technologijos mokslų srityje ir užtikrina šiuolaikines, į darbo rinką orientuotas studijas. Mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros darbai vykdomi 14 institutų, 2 mokslo centruose, 33 laboratorijose. VGTU veikia moderniausias Rytų Europoje Civilinės inžinerijos mokslo centras ir didžiausia Lietuvoje Mobiliųjų aplikacijų laboratorija. Turėdamas daugiau kaip 400 partnerių tarp užsienio aukštųjų mokyklų, VGTU suteikia plačias tarptautinių studijų bei praktikų galimybes ir pirmauja Lietuvoje pagal užsienyje studijuojančių studentų, išvykusių pagal „Erasmus“ mainų programą, skaičių.

Parašykite komentarą