IT naujienos

Mobiliųjų kameros anksčiau ir dabar: kas stebina vartotojus?

Kadaise, norint padaryti gerą nuotrauką, reikėdavo atskiro fotoaparato, o telefonu darytoms nuotraukoms ryškumo pritrūkdavo net mobiliojo ekrane. Išmaniojo kamera ir jos suteikiama galimybė fiksuoti akimirkas bet kuriuo gyvenimo momentu, tapo viena pagrindinių funkcijų telefone. Tad kaip su laiku keitėsi ir tobulėjo mūsų mobiliųjų kameros pasakoja „Samsung“ produktų ekspertė Brigita Barkauskienė.

Pirmosios telefonų kameros sukeltų juoką

Nuo 0,35 iki 108 megapikselių raiškos ir keliasdešimt kartų priartinančios funkcijos – tokį kelią nuėjo išmaniųjų technologijų gamintoja „Samsung“. 2000-aisiais išleisti „Samsung SCH V-200“ telefonai su integruota kamera savo inovatyvumu tuo metu prilygo dabartiniams flagmanams. Tačiau šiandien iš jų tik pasijuoktume.

„2010 metais pasaulį išvydo pirmas išmanusis mūsų kompanijos telefonas – „Galaxy S“. Šis įrenginys turėjo 5 megapikselių kamerą su panoraminiu, „stop motion“, automatiniu veido aptikimo ir drebėjimą mažinančiu režimais. Pastaroji funkcija bėgant metams evoliucionavo ir šiandien tapo vartotojų mėgstamu „super steady“ režimu“, – pasakoja B. Barkauskienė.

Mobiliųjų įrenginių ekspertė sako, kad 2012 m. vartotojams pristatyto „Galaxy S3“ telefono kamera jau suteikė galimybę ryškiau fotografuoti judančius objektus, o 2013 m. išleistas „Galaxy S4 Zoom“ modelis pasižymėjo 10 kartų optinio artinimo ir 24-240 milimetrų fotoaparato objektyvu.

„Nuo pastarojo modelio atsiradimo technologijų kūrėjai ištobulino artinimo funkciją ir, pavyzdžiui, naujausių „Galaxy S20“ išmaniųjų kamera vartotojams leidžia priartinti objektus iki 30 kartų. O „S20 Ultra“ modeliai nuotraukos mastelį padidina net iki 100 kartų“, – sako išmaniųjų įrenginių ekspertė.

Ištobulintas automatinis fokusavimas

Prieš šešerius metus išleistame „Galaxy S5“ modelyje technologijų gamintojai sujungė visų šios serijos pirmtakų kameros funkcijas ir įdiegė iki tol greičiausio automatinio fokusavimo, t. y. 0,3 sekundės, ir HDR funkcijas. Šis modelis turėjo 16 megapikselių kamerą, leidusią daryti ryškesnes ir iškart dalinimuisi paruoštas nuotraukas.

„Kartu su 2016 m. pristatytu „Galaxy S7“ modeliu „Samsung“ padvigubino kameros fotodiodų skaičių, kuris patobulino telefonų automatinio fokusavimo funkciją. Tuo tarpu, su po dviejų metų išleistais „Galaxy S9“ serijos telefonais darytos nuotraukos žengė dar arčiau realaus vaizdo perteikimo, nes šių modelių kameros turėjo keičiamo dydžio diafragmą“, – apie pokyčius išmaniųjų telefonų kameros technologijose pasakoja B. Barkauskienė.

Tokia diafragma, kaip ir žmogaus vyzdys susitraukia nuo didelio kiekio šviesos apsaugodama kadrus nuo per ryškaus apšvietimo ir išsiplečia esant silpnam apšvietimui, naktinę fotografiją perkeldama į naują lygį.

Objektyvas tarsi žmogaus akis

Praėjusiais metais pristatyti „Galaxy S10“ serijos išmanieji tapo pirmaisiais mobiliais įrenginiais, kurių galinė kamera gebėjo įrašinėti „HDR10+“ kokybės vaizdo įrašus. Šiuose įrenginiuose buvo integruotas ir itin plataus kampo objektyvas, turintis 123 laipsnių kampo matymo lauką, apimantį tokį patį vaizdą, kaip ir žmogaus akis.

„Na ir galiausiai šiais metais pristatėme „Galaxy S20“ serijos telefonus, į kuriuos sudėjome visą sukauptą patirtį tobulinant išmaniųjų kameras. Naujausiuose modeliuose liko jau pačiame pirmame „Galaxy S“ serijos modelyje įdiegta „super steady“ funkcija, kuri šiandien ištobulinta taip, kad ją jau valdo dirbtinis intelektas“, – sako ekspertė.

Parašykite komentarą