Studijos

MITA kviečia kartu populiarinti Lietuvoje sukurtas gyvybės mokslų inovacijas

Lietuvos gyvybės mokslų industrijos pasiekimų stendą sukūrusi Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) gyvybės mokslų inovatorius vėl kviečia teikti savo inovacijas ir kartu populiarinti Lietuvos gyvybės mokslų potencialą. 

„Lietuvoje įsikūrusi biotechnologijų įmonė vaistą nuo koronaviruso perdavė klinikiniams tyrimams“, „sukurtas pirmasis lietuviškas antikūnų prieš SARS-CoV-2 nustatymo rinkinys, „Lietuva turi ambicijų gaminti COVID-19 vakcinų veikliąsias medžiagas“ – tokios naujienos seka viena kitą.

Didžiuotis tikrai turime kuo: 2020 metais gyvybės mokslų sektoriaus prekių eksportas išaugo 62% ir pasiekė 627 mln. eurų. Net pastarąjį mėnesį „Financial Times“ investicijų stebėsenos ir analizės padalinio „fDi Intelligence“ paskelbtoje ataskaitoje pabrėžiama, kad sparčiai augančio Lietuvos gyvybės mokslų sektoriaus pasaulinis pripažinimas padeda pritraukti užsienio kompanijas ir finansavimą.

„Iš tiesų, sužinojus apie ryškiausius pasiekimus su gyvybės mokslų industrija iki šiol nesusidūrusiems žmonėms sunku patikėti, kiek daug turime startuolių ir kompanijų, kurių produktai ir paslaugos jau dabar vertinami pasaulyje“, –pastebi MITA projekto „Gyvybės mokslų industrijos plėtros skatinimas“ vadovas Tomas Vitkauskas. 

Šiuo metu MITA sukurtame stende interaktyviai pristatomos 7 sveikatos technologijų ir biotechnologijų krypties inovacijos: pirmosios pasaulyje 3D mikroformavimo staklės, neįtikėtinu tikslumu galinčios apdirbti medžiagas,  DNR redagavimui skirtos genų žirklės, kuriomis perprogramuojant genetinį kodą galima ištaisyti ligas, sukeliančias genų mutacijas ir kt. Susipažinti su gyvybės mokslų industrijos pasiekimais iki birželio 3 d. galima Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje.

„Pastebime, kad lankytojai yra pasiilgę įdomesnių veiklų ir įdėmiai apžiūrinėja stendą, domisi jame pateikiamomis inovacijomis. Džiaugiamės galėdami prisidėti prie gyvybės mokslų industrijos laimėjimų populiarinimo“, – sako Nacionalinės bibliotekos Komunikacijos ir rinkodaros departamento direktorė Viktorija Pukėnaitė-Pigagienė.

Kol lankytojai susipažįsta su vienais Lietuvą reprezentuojančiais industrijos pasiekimais, reaguodama į industrijos pasiekimus, agentūra kviečia kitus gyvybės mokslų industrijos (GMI) inovatorius teikti savo inovacijas, kuriomis stendas bus atnaujintas dar šį rudenį. Jį iki pat šių metų pabaigos planuojama eksponuoti Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje įvairiose atvirose erdvėse, renginių bei parodų metu.

Pateikti per trejus pastaruosius metus sukurtą inovaciją stendo konkursui galima iki š. m. gegužės 30 d. Daugiau informacijos apie reikalavimus inovacijoms ir paraiškų vertinimą rasite čia.

Pranešimą paskelbė: Karolina Urbonaitė, Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra

Parašykite komentarą