Politika ir teisė

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė kalbėjosi su Norvegijos premjeru

Penktadienį, birželio 3-ąją, premjerė Ingrida Šimonytė nuotoliniame susitikime su Norvegijos Ministru Pirmininku Jonu Gahru Støre aptarė dvišalį bendradarbiavimą ir jo plėtros potencialą, saugumo situaciją Europoje, NATO saugumo priemonių stiprinimą, paramą Ukrainai Rusijos karo akivaizdoje, būtinybę tęsti ir stiprinti spaudimą autoritariniams Rusijos ir Baltarusijos režimams, įskaitant per koordinuotą sankcijų plėtrą, už agresiją prieš Ukrainą, tarptautinės teisės pažeidimus ir vidaus represijas. Premjerai taip pat aptarė žmogaus teisių situaciją Baltarusijoje ir jos integracijos su Rusija geopolitines pasekmes regiono saugumui.

„Šiaurės šalys, tarp jų ir Norvegija, nuo pat mūsų nepriklausomybės atkūrimo buvo dėmesingos Baltijos regionui tarsi vyresniosios sesės. Šiandien mūsų tebesiplečiantis bendradarbiavimas jau yra pažymėtas abipusiškai naudingais pasiekimais ir turi visas galimybes augti toliau“, – sakė Ministrė Pirmininkė.

Premjerų pokalbyje paminėtas našus lietuvių diasporos Norvegijoje vaidmuo, ilgalaikė valstybių partnerystė energetinio saugumo srityje, kurios sėkmės pavyzdys yra suskystintų gamtinių dujų terminalas „Independence“, pastatytas bendradarbiaujant su Norvegija. Rusijos karinė invazija Ukrainoje dar kartą patvirtino šį bendradarbiavimą buvus ypač naudingu ir savalaikiu.

Vyriausybės vadovė padėkojo Norvegijai už indėlį į Baltijos regiono saugumo užtikrinimą, prisidedant prie tokių kritiškai svarbių sričių kaip oro gynyba. Premjerė akcentavo ilgalaikę Rusijos grėsmę euroatlantiniam saugumui ir stabilumui, į kurią NATO turi atsakyti ženkliai stiprindama gynybą ir atgrasymą rytiniame flange.

„Neturime kito pasirinkimo kaip tik padėti užpultai Ukrainai siekti pergalės, kartu suprasdami, kad kiekviena uždelsta diena tik didina aukų skaičių ir humanitarinės katastrofos mastą. Parama Ukrainai ne tik moraliai teisinga Rusijos karo nusikaltimų akivaizdoje savo valstybę ginančių ukrainiečių atžvilgiu, bet ir ypatingai svarbi siekiant taikios ir stabilios Europos ateities – Ukrainoje nesustabdytas, Vladimiras Putinas neatsisakys šantažo ir karo kurstymo kaip priemonių siekti savo tikslų“, – kalbėjo premjerė.

Pranešimą paskelbė: – -, Spaudos tarnyba, Vyriausybės kanceliarija

Parašykite komentarą