Kelionės

Mianmaras: kas traukia į egzotines keliones?

Nepažintos kultūros, kitoks klimatas, nematytos vietovės, išskirtinis paveldas, rasių ir tautybių skirtumai, margaspalvė augmenija, gyvūnija, maisto įvairovė. Visa tai žadina smalsumą, fantaziją ir kviečia į egzotines keliones. Kai kurios aplankytos tolimųjų kraštų šalys palieka neišdildomų įspūdžių visam gyvenimui, praplečia pasaulėžiūrą bei supažindina su įvairiomis kultūromis. Norintys pasisemti rytų išminties, pasigrožėti neeilinėmis vietovėmis bei pažinti Azijos kultūrą, neretai renkasi kelionę į paslaptingąjį Mianmarą, iki 1989 m. plačiau žinomą, kaip Birma.

Mianmaras – didžiausia valstybė Pietryčių Azijos vakariniame pakraštyje, kurio pakrantę juosia nuostabaus grožio Bengalijos įlanka. Įstabios kalnuotos vietovės, kur tarp vingiuojančių upių gyvenimas, atrodo, teka kitu ritmu. Artimiausi besiribojantys kaimynai – Bangladešas, Laosas, Indija, Kinija ir Tailandas, todėl Mianmaro kultūra labai spalvinga, sauganti daugybę rytų paslapčių įtakotų ir kaimyninių valstybių. Dauguma vietinių gyventojų praktikuoja budizmą, todėl vakarietiškam žmogui jų užburianti ramybė bei išmintis atrodo neįkainojama.

Nors Mianmaras yra viena didžiausių Azijos, o taip pat ir viso pasaulio valstybių, deja, gana skurdi. Tikriausiai dėl šios priežasties, o gal ir todėl, kad ilgą laiką buvo atskirta nuo viso aplinkinio pasaulio, yra visiškai neišlepinta vakarietiškų turistų, todėl dėmesys atvykėliams yra tikras, su nesuvaidinta nuostaba ir susidomėjimu bei santūriai siūloma vietinių žmonių pagalba. Beje, su vietiniais susišnekėti anglų ar kitomis tarptautinėmis kalbomis, gali būti sudėtinga, nes, nors ir buvusi anglų kolonija, Mianmaro valstybė didžiąją dalį švietimo vykdo kaimo vienuolynuose, valstybinių mokyklų miestuose – nedaug. Tokiu atveju labai praverčia gidas, dažnai vykstantis į tokias egzotines keliones ir puikiai išmanantis senąsias tradicijas, kalbą.

Mianmare gausu upių, todėl pagrindinis jų maistas – ryžiai bei žuvis. Vietiniai gyventojai jaučia nepaprastą ryšį su gamta bei visu juos supančiu pasauliu, todėl valgymo ritualai ypatingi. Jie nepaprastai gerbia visas gamtos duotas dovanas, todėl vakariečiams tikrai yra ko pasimokyti.

Lauktuvėms iš Mianmaro galima parvežti įvairių indų, brangakmenių, autentiškų sidabro dirbinių, šilko, tabako. Kadangi vietiniai pardavėjai nėra pratę prie didelio turistų antplūdžio, nėra reikalo baimintis, jog kainos bus kelis ar keliasdešimt kartų didesnės, nei yra iš tiesų, kaip kitose turistų pamėgtose vietose.

Egzotines keliones į Mianmarą verta rinktis, jei:

  • Domina rytų kultūra;
  • Norisi egzotikos;
  • Reikia ramybės bei išminties;
  • Aktualus budizmas;
  • Vilioja turistų neišlepintos šalys;
  • Ypatinga maisto valgymo kultūra;
  • Palankus klimatas;
  • Aktualios nematytos vietos.

Parašykite komentarą