Studijos

Menininkei Neringai Vasiliauskaitei – svarbus Miuncheno įvertinimas

Rugsėjo 5 dieną Miuncheno menininkų galerijoje (Galerie der Künstler) atidaryta paroda „Debutantinnen 2019“, kurioje eksponuojami perspektyviausių šių metų menininkų – Neringos Vasiliauskaitės, Adriano Sölcho ir Maxo Weisthoffo darbai. Miuncheno meno kuratorių komisija kasmet nominuoja talentingiausius karjeros pradžioje esančius kūrėjus, skiria premijas jų parodai bei katalogams.

N. Vasiliauskaitė pristatė meno objektus „Skins“ ir instaliaciją „watcher“, taip pat išleistas meno darbų katalogas „Seductive skins“ (tekstas Danielio Milneso). Menininkė instaliacijai pasitelkė įvairias medžiagas ir paviršius: silikoną, granitą. Netikėti pasirinkimai darbuose atveria naujas reikšmių plotmes.

„Debutantinnen 2019“ yra vienas svarbiausių Miuncheno šiuolaikinio meno srities apdovanojimų, suteikiantis galimybę jauniesiems menininkams pristatyti darbus Miuncheno menininkų galerijoje, todėl labai džiaugiuosi tokiu įvertinimu“, – mintimis dalijasi N. Vasiliauskaitė.  

Parodą remia Bavarijos federacinė žemė ir LfA Förderbank Bayern. Projekto partneris – Lietuvos kultūros institutas. Paroda veiks iki spalio 2 dienos.

N. Vasiliauskaitė (g. 1984) gyvena ir kuria Miunchene. 2018 m. baigė laisvųjų menų stiklo ir keramikos studijas Miuncheno vaizduojamųjų menų akademijoje. Dalyvavo parodose ir tarptautiniuose projektuose ne tik Vokietijoje, bet ir už jos ribų. 2018 m. laimėjo Bavarijos Kultūros ministerijos stipendiją menininkų rezidencijai „Villa Concordia“. 2017 m. apdovanota Art Karlsruhe meno premija. Menininkės darbus yra įsigijusios galerijos „Villingen Schwenningen, „Karlsruhe, FER kolekcija, Alexander Tutsek fondas bei privatūs kolekcininkai.

Pranešimą paskelbė: Agnė Grinevičiūtė, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija

Parašykite komentarą