Verslas

Medicinos bankas suteikė 2,8 mln. eurų paskolą vėjo elektrinių projektui Šakiuose

Šakių rajone augalininkystės ūkį turintiems ūkininkams Medicinos bankas suteikė 2,8 mln. eurų finansavimą vėjo gaminamos žaliosios elektros energijos verslui plėsti. Paskola panaudota keturių vėjo elektrinių, kurių kiekvienos galingumas 2 megavatai (MW) įsigyti.

Vienas iš bendrovės „Vėjo nauda“ atstovų Julius Lauraitis teigia, kad vėjo elektrinės į Lietuvą iš Turkijos buvo atgabentos pavasarį, per patį COVID-19 karantino įkarštį.

„Dėl didelių vėjo elektrinių parametrų ir svorio, kai pati elektrinė svėrė apie 360 tonų, o jų buvo net keturios, joms atplukdyti buvo užsakytas atskiras laivas. Nestandartiniai gabaritai lėmė, kad į Šakius šalies keliais jos buvo vežamos naktimis. Užsiimdami augalininkyste siekiame diversifikuoti savo verslą ir plėtoti nuo sezoniškumo taip smarkiai nepriklausomą veiklą“, – sako J. Laurinaitis.

Po projekto įgyvendinimo Šakių ūkininkai iš viso valdys 9-ias vėjo elektrines Šakių, Raseinių bei Šiaulių rajonuose.

Statistikos departamento duomenimis, Lietuvos vėjo elektrinių parkai pernai pagamino daugiausiai, arba 1,5 teravatvalandės (TWh) elektros energijos – daugiau nei trečdalį visos šalyje pagamintos elektros energijos, arba daugiau kaip 11,2 proc. suvartotos elektros energijos.

Medicinos banko Kauno filialo direktorius Alfonsas Gicevičius sako, kad žemės ūkis yra svarbus banko verslo segmentas, todėl ūkių kreditavimui ir jų veiklos plėtojimo galimybėms bankas skiria daug dėmesio.

„Tradiciškai susiklostė taip, kad ūkininkų bendruomenė yra svarbūs mūsų verslo partneriai, su kuriais kartu žengiame ir tradicinio, ir visiškai naujo verslo plėtros kryptimis. Jų siekis plėsti bei diversifikuoti savo veiklą tik dar kartą patvirtina, jog tai ypač verslūs žmonės, gebantys puikiai išnaudoti rinkos siūlomas galimybes. Džiaugiamės prisidėdami prie jų sėkmės bei finansiškai palaikydami investicijas  į žaliosios energetikos sektorių, kuri pagal brėžiamą naują Europos Sąjungos kryptį taps kritiškai svarbi visai Bendrijai“, – pabrėžia A. Gicevičius.

Statistikai pastebi, kad rekordinę elektros gamybą iš vėjo pernai lėmė palankios oro sąlygos ir tobulėjančios technologijos. Jie birželio viduryje skelbė, kad Lietuvoje veikia 23 vėjo elektrinių parkai, o kartu su mažosiomis vėjo elektrinėmis 2019 metų pabaigoje bendra įrengtų elektrinių galia sudarė 534 MW.

Medicinos banko Kauno filialo vadovo teigimu, nestandartiniai žaliosios energetikos projektai ir pačiam bankui leidžia plėsti savo kompetencijas bei siūlyti įvairesnes paslaugas didesniam potencialių klientų ratui.

Medicinos banko suteiktų paskolų portfelis šių metų birželio 30 d. siekė 198,8 mln. eurų – 1,1 proc. daugiau nei prieš metus (196,6 mln. eurų).

Pagrindinis banko akcininkas Konstantinas Karosas valdo kontrolinį 90,13 proc. banko akcijų paketą, „Western Petroleum Ltd“  – 9,87 proc. banko akcijų.

Pranešimą paskelbė: Ieva Dubonytė, UAB „Idea Prima”

Parašykite komentarą