Darbas ir karjera,  Investicijos,  Verslas

MB steigimas Kaune ir jį lydintys mokesčiai

Mažoji bendrija – šiuo metu viena iš labiausiai paplitusių verslo įmonių kūrimo rūšių, kuri suteikia galimybę nedidelei žmonių bendruomenei už minimalias pradines investicijas susikurti pajamas, pranokstančias visus išsikeltus lūkesčius. Šios įmonės pagrindinis rūpestis yra suburti tikslingą komandą, kuri vieningai siektų to pačio tikslo. Žinoma, greta kokybiškos grupės svarbu susižinoti ir reikiamą informaciją, be kurios įmonės kūrimas gali būti labai sudėtingas. MB steigimas Kaune ir jos išlaikymas apipintas mokesčiais, kuriuos, remiantis Lietuvos Respublikos įstatymais, privalu reguliariai mokėti:

  • Mažosios bendrijos narys turi teisę gauti tiek pajamų, kiek jos yra susijusios su legaliais darbo santykiais. Tačiau MB pelnas negali viršyti tarifo, kuris oficialiai nustatytas Valstybinės mokesčių inspekcijos.
  • Nuo 2014 metų sausio 1 dienos nustatytas 15 % tarifas deklaruojant ir apskaičiuojant metines įmonės pajamas ir santykį tarp jų. Visi bendrijos nariai yra draudžiami pensijų socialiniu draudimu.
  • PSD – 9 % nuo metinio pelno.
  • Algos samdomiems darbuotojams mokamos pagal darbo sutartis, tačiau apskritai, sudaryti oficialią sutartį nėra būtina. Taip galite sutaupyti nemažą pinigų sumą. Kuomet egzistuoja tokios galimybės – privalu jomis pasinaudoti.
  • MB pagrindinės steigėjo pajamos laikomos teisėtomis remiantis MB sutartimi, kurią reglamentuoja Mažosios bendrijos įstatymų ir protokolų tvarka.

Daugiau detalios informacijos apie esamus mokesčius galite sužinoti pasikonsultavę su profesionalais, kurie ne tik padės įregistruoti įmonę, tačiau tuo pačiu ir prireikus – deklaruoti pajamas. MB steigimas Kaune, kurį gali už minimalią kainą atlikti profesionalai, apima tiek pačios bendrijos steigimo dokumentų tvarkymą, bendradarbiavimą su Mokesčių inspekcija, Sodra ir taip pat reikalingos papildomos informacijos suteikimą. MB steigimas Kaune galimas tiek nuvykus pas notarą, tiek naudojantis virtualia erdve. Pastarasis variantas yra ne tik kur kas patogesnis, tačiau tuo pačiu ir pigesnis.

Mažoji bendrija neapima tik vienos, konkretaus pobūdžio veiklos. Esant poreikiui, galite užsiimti net keliomis, kurios nebūtinai turi turėti tarpusavio sąryšį. Žinoma, privalu turėti visas licenzijas ir leidimus, kuriuose būtų pažymėta, kad jūsų įmonė neprieštarauja Lietuvos įstatymams.

Parašykite komentarą