Patyrusios rankos ir geras masažo stalas – tai yra du pagrindiniai gero masažo sudedamieji elementai. Gera masažo technika pasiekiama praktikuojantis, tuo tarpu stalas nuo praktikos negerėja – jį reikia iškart išsirinkti optimaliai geriausią. Kaip tai padaryti? Pateikiame kelis patarimus į ką atkreipti dėmesį renkantis stalą.
Masazo stalai būna skirtingų darbinių svorių, kurių pasirinkimas priklauso nuo masažo technikos arba kitaip – nuo žmogaus kuriam daromas masažas ir svorio kurį sudarote atlikdami masažą. Pavyzdžiui, atliekant Shiatsu masažą, kuomet masažuotojas lipa ant masažo stalo, reikia skaičiuoti dviejų žmonių svorį. Paprastas masažo stalas atlaiko apie 90 kg darbinį svorį, sudėtingesni ir tvirtesni stalai atlaiko 300 ir daugiau kilogramų.
Renkantis didelį darbinį svorį atlaikantį masažo stalą reikia prisiminti, kad toks stalas ir pats bus sunkesnis, todėl toks tiks tiems, kurie masažą atlieka kabinete ir stalas nėra transportuojamas iš vienos vietos į kitą.
Kitas labai svarbus pasirinkimo kriterijus – paklotas, kuris gali būti nuo 5 iki 12 cm storio. Plonesni ir tvirtesni yra ilgaamžiškesni, tuo tarpu minkšti yra patogesni. Visgi pasirinkimas priklauso ir nuo atliekamo masažo technikos. Minkštas pagrindas patogesnis atliekant švelnesnį, atpalaiduojantį masažą, tuo tarpu sportinio, gydomojo masažo technikai yra geresnis tvirtesnis, kietesnis pagrindas. Optimaliausiu ir geriausiu pripažįstamas pagrindas yra apie 7 cm storio.
Anksčiau itin svarbu buvo medžiaga, kuria aptrauktas masažo stalas, kadangi klientas buvo guldomas tiesiai ant stalo. Tad ir medžiaga turėjo būti maloni kūnui, tvirta ir ilgaamžė bei lengvai valoma. Šiuo metu šie kriterijai netenka savo prasmės, nes pagal higienos reikalavimus, kiekvienam klientui paklojama vienkartinė paklodė. Tad renkantis kuo aptrauktas masažo stalas, medžiaga yra pasirenkama pagal asmeninius įsitikinimus.
Jei kabinete atliekamas ne vien tik masažas, tuomet vertėtų pagalvoti ir apie konvertuojamą kosmetologinę kėdę, kurioje galite atlikti ir kitas procedūras, pavyzdžiui, depiliaciją, pedikiūrą ar kt. Tokia universali ir besitransformuojanti kėdė- stalas gali kainuoti gerokai daugiau, nes reikalingas tvirtumas. Nuolat judančios dalys dažniau lūžta, tad siekiant to išvengti gamintojai pritaiko įvairias brangesnes apsaugas.
One Comment
centukas
O kaži kaip su elektriniais stalais, reguliuojamais pulteliu. Ar dažnai iškyla gedimų? Mačiau dabar yra nuolaida, tad visai nebloga kaina gaunasi https://www.groziui.lt/masazui/baldai-3/masazo-stalai tik iš pažystamų masažisčių nė viena neturi. Tačiau manau, jog tai priduotų prestižiškumo naujai įrengtam kabinetui