Verslas

„Maximos“ tiekėjų prioritetas – Lietuvos pirkėjų poreikiai

Lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ aktyviai bendradarbiauja su gamintojais ir tiekėjais, kurie užtikrina, kad yra pasirengę ir didina savo tiekimo apimtis – į parduotuves pristato daugiau produkcijos.

„Ilgalaikę partnerystę su Lietuvos gamintojais ir tiekėjais kuriame ir plėtojame jau daug metų, todėl šiandien kartu su mumis – beveik 1000 partnerių iš įvairių šalies vietų. Susitelkiame ir bendradarbiaujame, kad visi kartu įveiktume iššūkius ir pirkėjams užtikrintume platų asortimentą bei pasirinkimo laisvę. Tiekėjai yra pasirengę šiuo visiems sudėtingu laikotarpiu patenkinti išaugusią maisto produktų paklausą, todėl mūsų klientai gali būti ramūs – būtiniausių maisto produktų nepritrūks“, – teigia „Maximos“ komercijos vadovė Vilma Drulienė.

Ji rekomenduoja apsipirkimus karantino metu iš anksto planuoti, kad būtų išvengiama bereikalingo ėjimo į parduotuves. Apgalvotas pirkinių planavimas leidžia į kasdienį racioną įtraukti daugiau šviežių daržovių, vaisių ir kitų produktų, padėsiančių karantino laikotarpiu palaikyti visavertę mitybą.

Produktų gamyba – be sutrikimų

Šalyje įvedus karantiną, pasak „Maximos“ komercijos vadovės V. Drulienė, pirmosiomis dienomis pirkėjų srautai ženkliai išaugo, o sparčiausiai gyventojai ėmė tuštinti kruopų ir makaronų, konservų, mėsos gaminių lentynas.

Ji akcentuoja, kad paskelbus karantiną prekybininkai susidūrė su prekių pristatymo į parduotuves ir jų užkrovimo į lentynas, bet ne produkcijos trūkumo problema. „Jau kuris laikas esame gerokai padidinę prekių užsakymo kiekius, glaudžiai bendradarbiaujame su tiekėjais ir stengiamės dar efektyviau organizuoti logistikos procesus. Mūsų partneriai ir parduotuvių darbuotojai deda didžiules pastangas, todėl šiuo metu situacija iš esmės stabilizavosi“, – tvirtina „Maximos“ komercijos vadovė V. Drulienė.

Didžioji dalis šviežio maisto „Maximos“ tinklo parduotuvėse yra Lietuvos gamintojų produkcija. Prekybos tinklo tiekėjai teigia, jog taip pat pajuto išaugusią produkcijos paklausą, todėl priėmė atitinkamus sprendimus, kad maisto prekės pirmiausia keliautų pas Lietuvos pirkėjus.

Pieną, varškę, sviestą, jogurtą ir kitus pieno produktus lietuviškam prekybos tinklui tiekianti viena didžiausių Lietuvoje pieno perdirbimo bendrovių „Pieno žvaigždės“ dirba sklandžiai. „Mūsų produkcija šiuo metu visoje šalyje sulaukia didesnio dėmesio, bet gamyba vyksta įprastai, visi užsakymai klientams vykdomi pilnai. Žaliavinio pieno netrūksta, todėl ir toliau laikomės savo prioriteto – pirmiausia gaminame šviežio pieno produktus vietos rinkai. Tad šiuo metu padidėjusią šviežių pieno produktų paklausą „Maximoje“ įmonė visiškai patenkina – netrūksta nei gamybos pajėgumų, nei žaliavos“, – sako bendrovės „Pieno žvaigždės“ finansų direktorius Audrius Statulevičius.

Ūkininkų sandėliuose – šviežios ir raugintos gėrybės

Pagrindinis „Maximos“ morkų tiekėjas, ūkininkas Virgilijus Kuprevičiaus priduria, kad karantino metu šviežių daržovių užteks visiems pirkėjams.

Kad patenkintų lietuviškame prekybos tinkle išaugusią paklausą, V. Kuprevičius atšaukė savo produkcijos eksportą į užsienį. „Šiuo metu susiklostė ypatinga situacija, todėl visi turime būti pilietiški, sąmoningi ir atsakingi“, – pabrėžia ūkininkas iš Kėdainių rajono. Jis pasirūpino, kad visi jo ūkio darbuotojai ir darbo vietose, ir namuose turėtų pakankamai dezinfekantų bei kitų apsaugos priemonių, dėl saugumo taip pat keičiami įprasti darbo procesai. V. Kuprevičius morkas augina 120 hektarų laukuose ir kiekvieną rudenį paruošia apie 10 tūkstančių tonų morkų.

Kitas Kėdainių rajono ūkininkas, Vidmantas Girdzijauskas, daržoves auginantis 200 hektarų plote, tvirtina: „Paklausa išaugusi, tačiau visko, ko reikia lietuviškam stalui, yra užtektinai“.

„Maximai“ V. Girdzijauskas tiekia šviežias kopūstines daržoves, taip pat raugintus agurkus ir kopūstus, todėl, pasak ūkininko, pavasarį pirkėjams išlaikyti ir praturtinti subalansuotą mitybą turėtų būti nesudėtinga. Visą ūkio produkciją V. Girdzijauskas nukreipia į Lietuvos rinką.

Pataria, kaip namuose išsaugoti produktų kokybę

Kruopas, dribsnius, miltus ir kitus grūdų produktus gaminanti Radviliškio rajone įsikūrusi S. Krivicko įmonė „Fasma“ šiuo metu tiekia 2–3 kartus didesnius produkcijos kiekius negu įprastai.

Įmonės pardavimų vadovė Gintarė Bubelienė teigia, jog šiuo metu produkcijos paklausa yra milžiniška, todėl darbas labai įtemptas. „Svarstome, ar daug kruopų prisipirkę gyventojai sugebės užtikrinti tinkamas laikymo sąlygas. Juk tokius produktus kaip grikiai, avižos ar įvairūs dribsniai reikia laikyti sandariai, sausai ir vėsiai, kad jie išliktų aukščiausios kokybės“, – pasakoja G.Bubelienė ir pataria spintelėse, stalčiuose, lentynose palaikyti švarą, o kruopas laikyti atskirai nuo kitų produktų, tokių kaip riešutai. Namuose labai svarbu užtikrinti laikymo sąlygas, kurios nurodomos ant visų produktų pakuočių.

Parduotuvėse pirkėjų prašoma elgtis atsakingai

Prekybos tinklas „Maxima“, siekdamas apsaugoti savo klientus ir darbuotojus, prašo parduotuvėse elgtis atsakingai. Pirkėjai raginami dezinfekuoti rankas ir naudoti vienkartines pirštines – jas galima rasti prie pirkinių vežimėlių ir krepšelių. Taip pat pirkėjų prašoma, kur įmanoma, naudotis savitarnos kasomis.

Šią savaitę bus baigiamos įrengti organinio stiklo pertvaros, kurios atskirs kasos darbuotojus ir klientus. Saugiam atstumui išlaikyti stovint eilėje prie kasos, pirkėjų prašoma vadovautis pagal ant grindų esančias informacines juostas.

Lankantis parduotuvėje reikėtų vengti arba kuo mažiau bendrauti su kitais asmenimis.

Šiuo metu „Maximos“ parduotuvėse itin didelis dėmesys skiriamas švarai ir higienai užtikrinti. Įprastos kasos prekybos tinkle dezinfekuojamos kas tris valandas, savitarnos – kas valandą. Gerokai dažniau nei įprastai valomi ir dezinfekuojami visi paviršiai: durų rankenos, prekių krepšeliai ir vežimėliai. Vykdomas dažnesnis patalpų vėdinimas.

Taip pat dažniau valomi ir dezinfekuojami taromatai, todėl klientams jie nebus prieinami nuo 12 iki 13 val. bei nuo 16 iki 17 val. Šis laikas bus skirtas kruopščiam taromatų švarinimui ir dezinfekcijai.

Darbuotojams suteikiama papildomų pertraukėlių rankoms nusiplauti. Kasos darbuotojai yra aprūpinti dezinfekciniu skysčiu rankoms.

Siekiant sumažinti kontaktą, sveriamuose skyriuose supakuotus produktus nuo šiol pardavėjai padeda ant prekystalio, o ne duoda pirkėjui į rankas

Rekomenduoja už pirkinius atsiskaityti bankinėmis kortelėmis. Jeigu atsiskaitote grynaisiais pinigais, juos dėkite ant tam skirtos lėkštutės, o ne kasos darbuotojui į rankas.

Prekybos tinklas „Maxima“, prisidėdamas prie bendrų pastangų koronaviruso pandemijos metu riboti žmonių susibūrimus ir rūpindamasi savo darbuotojų saugumu, pirmasis paskelbė apie trumpinamą parduotuvių darbo laiką. Didžioji dalis prekybos tinklo parduotuvių dirba nuo 9 val. iki 20 val.

Apie bendrovę „Maxima“

Tradicinės lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ stiprybės – mažos kainos ir platus, ypač lietuviškų prekių, pasirinkimas. Tinklą valdanti bendrovė „Maxima LT“ yra didžiausia lietuviško kapitalo įmonė, viena didžiausių mokesčių mokėtojų bei didžiausia darbo vietų kūrėja šalyje. Šiuo metu Lietuvoje veikia beveik pustrečio šimto „Maximos“ parduotuvių, kuriose dirba apie 15 tūkst. darbuotojų ir kasdien apsilanko daugiau nei 550 tūkst. klientų.

Pranešimą paskelbė: Rusnė Tamošaitytė, UAB „Fabula ir partneriai”

Parašykite komentarą