Verslas

„Maximos“ siekis 2016 m. – taupyti gamtos išteklius

Prekybos tinklas „Maxima“, įgyvendindamas savo 2016 metų plėtros planus, vienu pagrindiniu prioritetu laiko aplinką tausojančių sistemų diegimą. Į atnaujinamas ar naujai statomas parduotuves bei žiemą duris atversiantį administracinį pastatą Vilniuje, bus diegiamos pažangios, aplinką tausojančios šildymo, apšvietimo, vėdinimo, maisto prekių vėsinimo ir atliekų rūšiavimo sistemos. Taip pat tinklas jau antrus metus savo kasdieninėje veikloje naudoja žaliąją, iš atsinaujinančių energijos šaltinių pagaminamą, energiją.

„Esame viena didžiausių verslo bendrovių Lietuvoje, todėl siekiame, kad mūsų vykdoma veikla tausotų mūsų miestų ir šalies aplinką, gerintų infrastruktūrą, kurtų pridėtinę vertę gyventojams ir padėtų kuo efektyviau organizuoti darbo procesus. Vykdydami tinklo plėtrą taip pat vadovaujamės tarptautiniu kokybės valdymo ir aplinkosaugos standartu ISO 14001 ir stengiamės visose savo veiklos srityse mažinti poveikį aplinkai“, – sako „Maxima LT“ generalinis direktorius Žydrūnas Valkeris.

Pasak jo, vien šiuo metu statomame administraciniame pastate diegiamos LED šviestuvų ir apšvietimo valdymo sistemos leis sutaupyti apie 70 proc. elektros energijos, lyginant su įprastomis dienos šviesos apšvietimo sistemomis. Pažangūs davikliai leis reguliuoti apšvietimo lygį atsižvelgiant tiek į judesius, tiek į šviesumo lygį lauke. Saulėtą dieną šviestuvai automatiškai pritems, arba išsijungs, o sutemus – įsijungs. Taip pat šviestuvai automatiškai įsijungs darbuotojams būnant darbo vietoje, o išėjus – išsijungs.

Įdiegta sistema leis sutaupyti ir priežiūros – lempučių keitimo – kaštus. „Maxima“ duomenimis per metus LED šviestuvų ir apšvietimo valdymo sistema, vien administraciniame pastate, leis sutaupyti daugiau nei 17 tūkst. eurų. „Maxima“ duomenimis, vien į naujojo administracinio pastato aplinką tausojančių apšvietimo sistemų įdiegimą, bus investuota daugiau nei 200 tūkst. eurų.

Savo parduotuvėse bendrovė „Maxima LT“ taip pat diegia perteklinės šilumos panaudojimo sistemą, kuri perteklinę šaldymo kompresorių, vėsinančių maistą parduotuvėse, išskiriamą šilumą naudoja prekybos salių ir
kitų patalpų ar karšto vandens šildymui. Investicijos į prekybos centro šilumos atgavimo įrenginius sudaro daugiau nei 15 tūkst. eurų.

Siekdama tausoti aplinką ir mažinti veiklos kaštus, bendrovė „Maxima LT“ savo kasdieniniuose procesuose naudoja žaliąją elektros energiją. Jau beveik dvejus metus „Maxima“ bendradarbiauja su nepriklausomu elektros tiekėju – žaliosios energijos gamintoja „Elektrum“. Daugiau nei 60 proc. elektros energijos „Elektrum“ pagamina iš atsinaujinančių energijos šaltinių.

Šiuo metu Lietuvoje veikia 234 „Maxima“ parduotuvės, kuriose dirba daugiau nei 16 tūkst. darbuotojų ir kasdien apsilanko daugiau nei 550 tūkst. pirkėjų.

Parašykite komentarą