Studijos

Gamtos, tiksliaisiais ir sporto mokslais besidomintys moksleiviai kviečiami į „Jaunojo pedagogo akademiją“

Lietuvos edukologijos universitetas (LEU) jau trečią kartą kviečia 11–12 klasių moksleivius į „Jaunojo pedagogo akademiją“ (JPA), kurios metu dalyviai geriau pažins pedagogo profesiją, ugdysis lyderystės, bendravimo, komandinio darbo ir organizavimo įgūdžius. Tai kasmetinis renginys, sukviečiantis gabiausius moksleivius „pasimatuoti“ pedagogo profesiją, suteikiantis galimybę sužinoti apie studijas LEU.

Šiais metais buvo numatytos trys JPA sesijos skirtingomis studijų sritimis besidomintiems moksleiviams. Socialinių, humanitarinių mokslų sesijos jau įvyko, tačiau dar galima patekti į gamtos, matematikos, technologijų ir sporto mokslų sesiją, vyksiančią balandžio 4–8 d. Dokumentus reikia pateikti iki kovo 31 d. 16 val.

Pirmoji JPA surengta 2014 m. Sėkmingai ją įgyvendinus, nuspręsta kasmet sukviesti motyvuotus Lietuvos moksleivius visą savaitę pabūti universiteto dalimi. Akademijos dalyviai ne tik susipažįsta su pedagogo darbo subtilybėmis, bet ir ugdosi šiai profesijai reikalingus įgūdžius, turi galimybę pasijusti tikrais studentais, nes visą savaitę gyvena bendrabučiuose, vaikšto į paskaitas, bendrauja su dėstytojais, studentais ir kitais bendraminčiais, kurie planuoja studijuoti pedagogines studijas.

Moksleiviai JPA susiduria su įvairiais iššūkiais (rytinė mankšta, kūrybinės užduotys, įtemptas dienos grafikas) ir smagiomis veiklomis (aktyvios paskaitos, vakaronės su studentais). Renginio metu visa diena skirta susitikimams su dėstytojais, kurie veda paskaitas ir supažindina su konkrečių studijų programų turiniu. Taip pat moksleiviai turi galimybę praktiškai išbandyti įvairius dėstymo metodus, įgyti profesinių veiklos įgūdžių. Šis tradicija tapęs renginys ypač svarbus siekiant atskleisti pedagogo profesijos patrauklumą

Norintys dalyvauti JPA turi užpildyti dokumentus, jų kopijas atsiųsti el. p. jaunieji.pedagogai@leu.lt. Privalomi pateikti dokumentai: registracijos anketa ir motyvacinis rašinėlis ,,Kodėl verta būti mokytoju?“, bet kurio mokytojo parašytas rekomendacinis laiškas, tėvų užpildytas sutikimas leisti dalyvauti JPA, klasės auklėtojo patvirtintas paskutinio semestro pažymių vidurkis, mokyklos direktoriaus (-ės) arba klasės auklėtojo (-ės) leidimas praleisti pamokas.

Dokumentų formas galima rasti LEU interneto svetainėje adresu www.leu.lt/jpa. 20 atrinktų kandidatų bus informuoti, ar tapo JPA dalyviais, ir gaus tolesnę informaciją. Dalyviai gaus „Jaunojo pedagogo“ diplomus. Dalyvavimas JPA – nemokamas.

Daugiau informacijos galite rasti LEU interneto svetainėje adresu www.leu.lt/jpa arba feisbuko paskyroje „LEU Jaunojo pedagogo akademija“.

Parašykite komentarą