Verslas

„Maxima“ plečia „Scan&Go“ tinklą: laiką ir pinigus taupyti padedanti technologija – jau 6-oje parduotuvėje

Nuo penktadienio vienoje populiariausių šalies parduotuvių – Kauno „Akropolio“ „Maximoje“ – pirkėjai galės apsipirkti dar greičiau ir patogiau. Čia jau pradėjo veikti savarankiško pirkinių skenavimo technologija „Scan&Go“, kuri lankytojams padės sutaupyti ir laiko, ir pinigų.

„Prieš 3,5 metų buvome pirmasis mažmeninės prekybos tinklas Lietuvoje, pasiūlęs tokią paslaugą klientams. Plečiant „Scan&Go“ tinklą, šią technologiją išbando vis daugiau lankytojų ir įsitikina, kad ja lengva naudotis, o įprastas apsipirkimas gali būti dar paprastesnis ir sklandesnis. Kas mėnesį „Scan&Go“ pasinaudoja jau daugiau nei 12 tūkst. klientų, ir jų būrys nuolat plečiasi“, – sako lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ IT departamento direktorius Tomas Bazys.

Statistika rodo, kad „Maximoje“ Vilniuje, Pavilnionių gatvėje, jau kas 14 pirkėjas savarankiškai skenuoja prekes, Vilniaus „Akropolyje“ ir Kaune Veiverių g. esančiose parduotuvėse – kas 15. Vidutinis krepšelis „Scan&Go“ kasose yra maždaug 41 euras.

Prieš šventes – ypač aktualu

Didžiausias šios technologijos privalumas yra tai, kad ji taupo laiką pirkėjams: prie kasos nebereikia iškrauti prekių ant kasos konvejerio ar savitarnos kasų svarstyklių, taip pat jiems neteks gaišti laiko eilėse. Vaikščiodami po parduotuvę pirkėjai patys nusiskenuoja prekes, dedasi jas į krepšį ar vežimėlį, o apsipirkimo pabaigoje jiems telieka susimokėti bankine kortele.

Kauno „Akropolio“ „Maxima“ – antra pagal lankomumą visoje Lietuvoje, per mėnesį vidutiniškai pritraukianti beveik 70 tūkst. klientų. Kad kuo daugiau jų galėtų išbandyti „Scan&Go“ privalumus, čia įdiegti 72 naujieji aparatai.

„Scan&Go“ ypač pasitarnaus prieš šventes, jau prasidedant užimčiausiam metų laikui parduotuvėse. Pernai būtent gruodį stebėjome šios technologijos naudotojų skaičiaus šuolį. Tikime, kad ir šiemet pirkėjai mielai naudosis galimybe apsipirkti pastebimai patogiau ir greičiau, ypač perkant daug prekių. Be to, iki gruodžio 30 d. Kauno „Akropolio“ „Maximos“ klientai gali pasinaudoti vienkartine 10 proc. nuolaida pirmam pirkinių krepšeliui, pirkdami su „Scan&Go už 30 eurų ar daugiau”, – komentuoja Rinkodaros departamento direktorė Renata Kežionienė.

R. Kežionienės teigimu, bekontaktis apsipirkimas aktualus ne tik norintiems sutaupyti laiko, bet gali ir padėti lietuviams geriau planuoti biudžetą.

„Vienas iš paslaugos funkcionalumų – vaikščiojant po parduotuvę ir renkantis prekes galima iškart tiksliai matyti, kiek sumokėsite. Tai leidžia geriau kontroliuoti savo biudžetą ir sėkmingiau suvaldyti savo išlaidas, kas dabar aktualu kiekvienam. Savo ruožtu mūsų komanda intensyviai rūpinasi, kad atliepdami augančios infliacijos iššūkius, pirkėjams Kalėdų laikotarpiu pasiūlytume kuo daugiau geresnės kainos pasiūlymų“, – sako R. Kežionienė.

Technologijos lengvina apsipirkimą

„Scan&Go“ modernus, tačiau nesudėtingas naudotis sprendimas. Technologija veikia labai paprastai. Užėjęs į parduotuvę, pirkėjas specialų mobilų prietaisą – skenerį – gali pasiimti nuskenavęs savo „Ačiū“ kortelę arba programėlę. Lojalumo kortelės vartotojų Lietuvoje jau yra apie 1,9 mln.

Skeneriu pirkėjai patys skenuoja pasirinktas prekes, jas gali dėti į parduotuvės vežimėlį, krepšelį ar tiesiai į savo atsineštą asmeninį. Norint už prekes atsiskaityti, „Scan&Go“ atsiskaitymo terminale tereikia palikti skenerį ir dar kartą nuskaičius savo „Ačiū“, sumokėti banko kortele. Pirkėjams primenama nepamiršti pirkimo kvito – nuskaičius brūkšninį kodą gautame kvite, apsipirkimas baigiamas paliekant „Scan&Go“ atsiskaitymo zoną.

Siekdama lankytojams sukurti geriausią apsipirkimo patirtį, daugiau nei 250 parduotuvių visoje šalyje turinti „Maxima“ diegia įvairius naujus technologinius sprendimus. Daugiau patogumo lankytojams suteikia vis populiarėjančios savitarnos kasos, o lojalūs klientai produktų įsigyti gali dar efektyviau ir greičiau.

Nuolat tobulinama mobilioji „Maximos“ programėlė jau gali kone pakeisti piniginę: nemokama programėlė pakeičia ir plastikinę lojalumo kortelę, ir akcijų leidinį, ir banko kortelę.

Šiemet „Maxima“ taip pat atnaujina visas „Ačiū“ korteles ir keičia jas į bekontaktes. Jos bus dar patogesnės pirkėjams, nes pasinaudoti visomis lojalumo programos teikiamomis papildomomis naudomis dabar užtruks kelias sekundes.
Be to, tvarumo sprendimus aktyviai diegiantis lietuviškas prekybos tinklas pirkėjams šiemet suteikė naują galimybę – atsisakyti popierinių kvitų. Kiekvienas klientas, pasinaudojęs „Maxima“ programėle savitarnos kasoje, gali pasirinkti kvitus gauti elektroniniu paštu.

Parašykite komentarą