Verslas

„Maxima“ jau pradėjo prekybą gyvomis žaliaskarėmis

Likus tik kiek mažiau nei mėnesiui iki didžiųjų metų švenčių po visą Lietuvą išsibarsčiusias prekybos tinklo „Maxima“ parduotuves jau pasiekė planuotas gyvų Šv. Kalėdoms skirtų eglučių asortimentas – gyvos kirstinės eglės, jų šakos bei gyvos eglės vazonuose. Didžiausio gyvų žaliaskarių paklausos augimo tikimasi gruodžio viduryje, o jų kainos šiemet išlieka panašios kaip ir praėjusiais metais.
„Šiemet prekybą tiek gyvomis, tiek dirbtinėmis eglėmis pradėjome keliomis dienomis anksčiau nei pernai. Šią savaitę parduotuves jau pasiekė gyvos žaliaskarės, o dirbtinėmis eglutėmis jose pradėta prekiauti dar lapkričio viduryje. Kaip ir kasmet, artėjant didžiosioms metų šventėms savo pirkėjams pasiūlysime rinktis iš įvairių populiarių rūšių kirstų taip pat vazonuose įsodintų eglių ar jų šakų ryšulėlių. Nors nemaža dalis lietuvių šventėms pradeda ruoštis anksčiau, vis tik intensyviausias pasiruošimas Kalėdoms vyksta gruodžio viduryje. Pirkėjai tuo metu pradeda intensyviau ruoštis šventėms ir dekoruoti namus“, – sakė bendrovės „Maxima LT“ rinkodaros vadovė Kristina Mažeikytė.
Pasak jos, didžiausios gyvų eglučių paklausos laukiama gruodžio 10–20 dienomis. Palyginimui, tuo pačiu laikotarpiu praėjusiais metais tinklo parduotuvėse parduota beveik 3 tūkst. kirstų ir kiek daugiau nei 9 tūkst. eglių vazonuose, dar beveik 2 tūkst. eglių šakų. Įvairaus aukščio kiparisų rūšių parduota beveik 8,4 tūkst.
Gyvų eglučių ir jų šakų ryšulėlių kainos tinklo parduotuvėse šiemet išlieka panašios kaip ir praėjusiais metais – eglučių vazonuose pirkėjai galės įsigyti nuo 7,99 eurų, kirstų eglių – nuo 13,03 eurų, o šakų ryšulėlis kainuos 2,29 eurų.
Jau ne vienerius metus tarp pirkėjų tradiciškai populiariausios vidutinio dydžio eglutės, siekiančios nuo 80 cm iki 1,2 m aukščio. Populiariausia kirsta eglutė 2015 m. buvo 1–1,2 m. aukščio, o vazone – 60–80 cm aukščio. Praėjusiais metais aukščiausia kirsta eglutė, kurią buvo galima įsigyti prekybos tinkle „Maxima“ siekė net 2 m. aukštį. Viena iš populiariausių tiek vazoninių, tiek kirstų eglių rūšių – dekoratyviai atrodančios ir ilgai spyglių nemetančios sidabrinės eglės.
Įsibėgėjant šventinei prekybai, šiemet „Maxima“ savo pirkėjams pasiūlė ir įvairių naujovių. Viena iš jų – nedidelio aukščio gyvos „Disney“ eglutės, supakuotos į žaismingas animacinių filmukų motyvais papuoštas pakuotes, kartu su tos pačios tematikos žaisliukais viduje. Naujovių pasiūlyta ir neturintiems laiko užsiimti namų puošyba. Šiemet prekybos tinklo parduotuvėse pirkėjai galės įsigyti pritvirtintomis LED girliandomis jau papuoštų dirbtinių eglučių.
Kitaip nei rinkdamiesi gyvas, dirbtines eglutes pirkėjai paprastai renkasi aukštesnes – nuo 1,5 iki 1,8 m aukščio. Didžiosiose tinklo parduotuvėse siūloma įsigyti ir tikrų aukštaūgių, siekiančių beveik pustrečio metro. Įvairių dirbtinių eglučių pirkėjams šiemet siūloma įsigyti nuo 3,99 eurų.
Remiantis praėjusių metų „Maximos“ duomenimis, vidutinio šventiniam dekorui skirto krepšelio vertė artėjant didžiosioms metų šventėms siekia apie 65 eurus. Be gyvų ir dirbtinių eglių bei joms skirtų žaisliukų, pirkėjai namus puošia šventiniais vainikais, dekoratyviomis žvakėmis ir žvakidėmis, pledais, o stalą serviruoja šventiniais indais ir kitomis puošmenomis.
Šiuo metu Lietuvoje veikia 240 „Maxima“ parduotuvių, kuriose dirba daugiau nei 16 tūkst. darbuotojų ir kasdien apsilanko daugiau nei 550 tūkst. pirkėjų. Prekybos tinklas „Maxima“, Lietuvos vartotojų nuomone, yra geriausias kokybės pavyzdys ir simbolis vertinant Lietuvos rinkoje siūlomus produktus bei paslaugas. Tai parodė šiemet nepriklausomos Šveicarijos tyrimų bendrovės „International Certification Association“ (ICERTIAS) atliktas rinkos tyrimas „QUDAL – QUality meDAL“.

Parašykite komentarą