Verslas

„Maxima“ investuoja į energiją tausojančius apšvietimo sprendimus

Lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ didina savo investicijas į energiją taupančius sprendimus. Prekybos tinklas šiemet skirs daugiau nei 0,5 mln. eurų LED apšvietimo sistemoms savo parduotuvėse ir sandėliavimo patalpose įrengti. Tokios sistemos leidžia perpus sumažinti patalpų apšvietimui tenkančias energijos sąnaudas. Be to, prekybos tinklas savo patalpose diegia ir kitus tvariau veikti leidžiančius sprendimus.

„Ekologiniai iššūkiai, su kuriais šiandien susiduria planeta, kiekvieną įpareigoja dėti visas įmanomas pastangas siekiant atsakingai naudoti gamtos išteklius, tausoti aplinką ir prisidėti prie tvarios ateities kūrimo. Ekologinis sąmoningumas yra būtina verslo socialinės atsakomybės dalis. Būdami viena didžiausių įmonių šalyje, nuolat ieškome būdų poveikio aplinkai mažinti, efektyvesnių ir gamtai draugiškesnių energijos bei kitų resursų naudojimo galimybių“, – sako prekybos tinklo „Maxima“ vadovė Kristina Meidė.

Modernios LED apšvietimo sistemos šiuo metu jau yra įrengtos 19 prekybos tinklo parduotuvių ir sandėliavimo patalpų. Tokių sprendimų diegimas yra tik viena iš priemonių, kuriomis „Maxima“ siekia efektyviau naudoti energiją ir veikti tvariau.

Prekybos tinklas ne tik taupo išteklius, bet ir renkasi iš atsinaujinančių šaltinių gaunamą energiją. Šiuo metu „Maximos“ naudojama elektros energija yra žalioji – gauta iš vėjo, saulės ir vandens šaltinių. Be to, prekybos tinklas investuoja ir į saulės jėgainių įrengimą ant pastatų stogų.

Praėjusiais metais pirmoji saulės jėgainė įrengta ant sostinės P. Žvirkos gatvėje esančios „Maximos“ stogo. Skaičiuojama, kad ši saulės jėgainė vasaros metu pagamina 54,8 MWh elektros energijos, o tai sudaro apie 27 proc. visos parduotuvėje sunaudotos energijos. Šiemet irgi planuojama įrengti naujas saulės jėgaines. 

„Maxima“ parduotuvėse taip pat naudojamos energiniu požiūriu efektyvios šildymo ir vėdinimo sistemos, įskaitant energiją taupančius kondensacinius dujų katilus bei aeroterminius šilumos siurblius. „Naudojame pažangias šaldymo sistemas, kurios ne tik taupiai naudoja energiją, bet ir leidžia susigrąžinti šaldymo procesų metu išsiskiriančią šilumą. Ji panaudojama parduotuvių patalpų šildymui ir karšto vandens ruošimui“, – pažymi „Maximos“ vadovė. Tokie išteklius tausojantys sprendimai šiandien yra įrengti kas penktoje prekybos tinklo „Maxima“ parduotuvėje.

Resursai taupomi ir „Maximos“ administracinėse patalpose. Centrinėje administracijos būstinėje Vilniuje, kurioje dirba apie 500 žmonių, veikia visiškai automatizuota apšvietimo valdymo sistema, leidžianti sutaupyti apie 70 proc. elektros energijos sąnaudų

 „Maxima“ yra pirmasis prekybos tinklas Lietuvoje, kuriam dar 2009 metais suteikti tarptautiniai ISO9001 kokybės valdybos ir ISO14001 aplinkos apsaugos sistemų sertifikatai. Jie patvirtina, kad bendrovė savo veikloje taiko gerąsias kokybės ir aplinkos apsaugos vadybos praktikas. Be to, pernai prekybos tinklą valdanti „Maxima grupė“ prisijungė prie Jungtinių Tautų Pasaulinio susitarimo (angl. UN Global Compact), kuris apima 10 pagrindinių principų, susijusių su žmogaus teisėmis, darbuotojų teisėmis, aplinkos apsauga ir korupcijos prevencija bei Jungtinių Tautų Darnaus vystymosi tikslais.

Apie bendrovę „Maxima“

Tradicinės lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ stiprybės – mažos kainos ir platus, ypač lietuviškų prekių, pasirinkimas. Tinklą valdanti bendrovė „Maxima LT“ yra didžiausia lietuviško kapitalo įmonė, viena didžiausių mokesčių mokėtojų bei didžiausia darbo vietų kūrėja šalyje. Šiuo metu Lietuvoje veikia beveik pustrečio šimto „Maximos“ parduotuvių, kuriose dirba apie 15 tūkst. darbuotojų ir kasdien apsilanko daugiau nei 550 tūkst. klientų.

Pranešimą paskelbė: Rusnė Tamošaitytė, UAB „Fabula ir partneriai”

Parašykite komentarą