Studijos

Matematikos ir fizikos studijos atveria plačias karjeros galimybes

Kaip ir kasmet artėja laikas, kuomet abiturientai vėl turės priimti sprendimą dėl būsimos profesijos, specialybės. KTU Matematikos ir gamtos mokslų fakulteto (KTU MGMF) dekanė Bronė Narkevičienė įsitikinusi, kad matematikos ir fizikos studijos apima visus būtiniausius gebėjimus, kurie yra labai aktualūs ne tik šiandien, bet ir ateityje baigsiantiems studijas ir sieksiantiems karjeros. Analitiškumas, loginis mąstymas, lankstumas, kūrybiškumas ir tarpdiscipliniškumas, gebėjimas mokytis – savybės, kurios yra būtinos, norint įgyti pranašumą profesiniame kelyje.

Technologinis amžius diktuoja savo sąlygas, o poreikis formuoja paklausą. Pasaulio ekonomikos forumo duomenimis, matematiniai gebėjimai, jos taikymo įgūdžiai kartu su socialiniais įgūdžiais yra viena iš dviejų svarbiausių ateities darbuotojų kompetencijų. „Tiek pasaulinės, tiek Lietuvos darbo rinkos tendencijos gana aiškios – reikalingi specialistai, turintys gebėjimų veikti tarpdiscipliniškai, dirbti aukštųjų technologijų pramonėje, o matematinės specialybės, tokios kaip duomenų mokslininko (angl. data scientist), statistiko, matematiko ir aktuaro jau kurį laiką yra paklausiausiųjų dešimtuke. Jau nebestebina faktas, jog tarptautinės ir vietinės įmonės, iš pirmo žvilgsnio neturinčios nieko bendro su matematika, ieško būtent matematikos studijas baigusių darbuotojų“, – apie specialistų poreikį pasakoja B. Narkevičienė.

Specialistai verslui – reikalingi

KTU MGMF rengiami specialistai yra laukiami daugelyje Lietuvos ir tarptautinių bendrovių – studentai praktikas atlieka ir dirba bankuose, investicinėse ar draudimo įmonėse, IT, paslaugų sektoriuje, gamybos, lazerių ir kitų aukštųjų technologijų pramonės bendrovėse. Tai įrodo faktai: 2016 m. laidos MGMF taikomosios fizikos, taikomosios matematikos, medicinos fizikos ir medžiagų mokslo magistrai 100 proc. dirba.

„Pasirinkusiems matematikos, fizikos ir medžiagų ir nanotechnologijų studijų kryptis atsiveria didelės profesinės galimybės. Jau studijų metu studentai gali žengti pirmuosius žingsnius savo svajonių karjeros link – fakultetas bendradarbiauja su verslo įmonėmis („Callcredit Information Group“, „Danske“, DNB, SEB, Swedbank, Šiaulių bankais, „Intermedix Lietuva“, „Mondelez Europe Service“, FESTO, KESKO Senukai, VMI, UAB Topo grupė ir kt.), kurios dar studijų metais praktikai į savo įmones kviečiasi studentus. Pavyzdžiui, net 50 procentų Taikomosios fizikos studijų programos studentų buvo pakviesti dirbti įmonėse, kuriose atliko praktiką. Darbdaviai greit įsitikina, kad tiksliųjų mokslų krypties absolventai turi išlavintą loginį mąstymą, dėmesingumą detalėms, yra įvaldę ne tik matematinius, bet ir IT įrankius, kurie praverčia sprendžiant nestandartines situacijas“, – tikina B. Narkevičienė.

Bendrovės „Soltecha“ vadovė Gintarė Dūdaitė-Bartkienė dalijasi patirtimi, jog jų įmonėje praktiką atlikusi taikomosios fizikos studentė pasižymėjo platesniu atliekamų darbų supratimu, apimančiu ne tik paskirtos užduoties įgyvendinimą, bet ir jos galimą taikymą. „Studentės profesionalumas glaudžiai siejasi su Taikomosios fizikos programos studijų metais įgytomis kompetencijomis, kurios ne tik praturtino fundamentaliomis žiniomis, bet ir leido analitiškai vertinti kiekvieną sprendžiamą klausimą. Taip pat praktikantė iniciatyviai prisidėjo siūlydama įvairius sprendimus, kaip galima būtų tobulinti rinkai siūlomą įmonės produktą. Po sėkmingos ir abiems pusėms naudingos praktikos, mergina buvo pakviesta tęsti karjerą mūsų bendrovėje“, – pasakoja G. Dūdaitė-Bartkienė.

Geros įsidarbinimo galimybės

Neseniai atlikti Mokslo ir studijų analizės ir stebėsenos centro (MOSTA) tyrimai rodo, jog Kauno universitetų absolventų įsidarbinamumas svyruoja nuo 70 iki 93 %. Viena to priežasčių – ilgametė akademinė patirtis šiame mieste ir tinkamai išvystyta studijų infrastruktūra. KTU Matematikos ir gamtos mokslų fakultetas studentams siūlo asmeninius studijų rinkinius, gretutines studijas (finansų, ekonomikos, informatikos, pedagogikos), galimybę susipažinti su pažangiausia įranga ir pan. Be to, Kaunas turi dar vieną privalumą – čia studentams, atsižvelgiant į jų „studentišką“ biudžetą, sudarytos geros gyvenimo sąlygos.

KTU MGMF absolventai dirba duomenų analitikais, finansų analitikais, programuotojais, inžinieriais. Taip pat įsidarbina medicinos įstaigose, vadovauja įmonėms, turi savo verslą, yra mokslininkai ir kt. Vidutinis tokią specialybę įgijusio specialisto atlyginimas siekia apie 1 000 eurų, o pastaraisiais metais šių tiksliųjų mokslų sričių specialistų paklausa vis auga. Šiemet išleidžiamos MGMF pirmosios Didžiųjų verslo duomenų analitikos magistrų laidos jau nekantriai laukia įmonės.

Matematikos ir fizikos studijos – ne tik „šimtukininkams“

„Kartais tenka išgirsti, kad matematiką ar fiziką mėgstantis moksleivis abejoja, ar studijuoti tiksliuosius mokslus. Noriu akcentuoti, kad matematikos ir fizikos studijos yra skirtos ne tik aukščiausius rezultatus šiose disciplinose demonstruojantiems moksleiviams. Svarbiausia – noras, smalsumas ir siekis nuolat lavinti protą. Juolab, kad mes turime mentorystės programas ir tiems, kuriems iškyla problemų studijų metu, ir tiems, kuriems studijos sekasi lengvai: esame pirmasis šalyje fakultetas, dar 2009-aisiais inicijavęs KTU sustiprintų studijų grupę (dabar i programa GIFTed.comm), o nuo šių metų turime studentų savitarpio pagalbos grupę „SOS pagalba“. Jei nuosekliai mokomasi, šios nelengvos studijos suteikia išskirtines galimybes, nes atveria labai daug kelių tiek magistrantūros studijų pasirinkimui, tiek karjeros įvairovei“, – teigia B. Narkevičienė.

KTU Matematikos ir gamtos mokslų fakultete, kurio ištakos siekia 1922 m., vykdomos taikomosios matematikos ir fizikos, medžiagų mokslų ir tarpsritinės studijos bei atliekami moksliniai tyrimai. Iš viso fakultete dirba 119 darbuotojų, studijuoja apie 450 studentų. Kasmet studijas baigia apie 120 studentų, kurių įsidarbinamumas siekia 90 proc., o įgūdžiai vertinami darbo rinkoje. Fakulteto dėstytojai ir studentai yra ne kartą pelnę svarbius apdovanojimus, įvertinti mokslo premijomis. Tai fakultetas, kuriantis Baltijos šalyse unikalias studijų programas.

Rekomenduojame
 
Service Perm Post Treatment Stabilizatorius cheminiam sušukavimui,1000 ml
 
Crocs™ Kids' Fun Lab Super Mario Lights Clog Flame 27
 
Intense Shower Gel Parfumuotas dušo gelis, 200ml
 
Crocs™ Baya Lined Clog Navy/Navy 39,5
 
Crocs™ Classic Bright Cobalt 36,5

Parašykite komentarą