Įvairenybės

Marijampolės LEZ didina apsukas

Marijampolės laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) nauja investicija – čia bus statoma gamykla, kuri gamins aukštos pridėtinės vertės maistinius baltymus. Projektas turėtų būti paviešintas netrukus, o metus truksiančių statybų startas numatomas ateinančių metų pavasarį.

Planuojama statyti gamyklą, kurioje dirbtų iki 100 darbuotojų, dauguma jų – aukštos kvalifikacijos specialistai.

„Tam, kad į Marijampolės LEZ ateitų nauja įmonė, reikia daug paruošiamojo darbo, daug susitikimų, derinimų, derybų ir kelionių į ministerijas sostinėje. Todėl džiaugiuosi kaskart kai šitoks darbas duoda vaisių ir LEZ atsiranda dar vienas, pagal mūsų strategiją atrinktas investuotojas, kuriantis naujas darbo vietas.

Naujų bendrovių atėjimas naudingas ir Marijampolės smulkiajam verslui, kuris gali vystytis teikdamas paslaugas didesniems, į eksportą orientuotiems verslams ir taip kelti gyventojų pajamas.

Kiekvienos aukštų technologijų įmonės įsikūrimas yra laimėjimas mūsų miestui, nes jis įrodo, kad didelės pridėtinės vertės darbo vietas galima kurti ne tik didmiesčiuose. Mes ir toliau darbuosimės, kad tokių bendrovių pas mus būtų kuo daugiau“, ‒ sako Marijampolės meras Povilas Isoda.

Jau žvalgosi darbuotojų

LEZ įsikuriančios UAB „Divaks“ vadovas Kęstutis Lipnickas sako, kad įmonė veikia naujoje ir itin sparčiai besivystančioje maisto pramonės nišoje, o projektui lėšas skiria tiek užsienio, tiek Lietuvos investuotojai.

„Iki šiol mūsų dėmesys buvo sutelktas į užsienį – sėkmingai sukūrę pilotinį projektą, susitikinėjome su potencialiais investuotojais, tarėmės su būsimais mūsų produkcijos pirkėjais, derėjomės su įrangos tiekėjais, testavome, dokumentavome produkciją ir dabar pradedame gamyklos projektavimo bei statybų planavimo darbus.

Nors mūsų investuotojai ir būsimi produkcijos pirkėjai susitelkę užsienyje, tačiau nutarėme gamyklą statyti Lietuvoje, nes norime, kad mūsų įdirbis pirmiausiai neštų naudą būtent čia. Pasirinkome Marijampolės LEZ dėl patogios logistikos, paruoštos infrastruktūros bei mums reikalingos kvalifikacijos specialistų prieinamumo. Be to, jautėme didelę paramą iš Marijampolės miesto ir LEZ valdymo bendrovės komandos“, ‒ teigia K. Lipnickas.

Planuojama, kad gamykla pradės veikti 2024 m. viduryje, pilną pajėgumą ji turėtų pasiekti dar po poros metų. Tačiau jau dabar bendrovės atstovai ieško būsimų darbuotojų tarp maisto, biotechnologijų ir inžinerijos mokslus studijuojančių universitetų studentų.

Derina investicijų apimtis

„Marijampolės LEZ didina apsukas. Mūsų veiklos pamatas yra 3M industriniai gamybos segmentai: metalas, mediena ir maistas. Būtent šių sektorių bendrovės aktyviausiai veikia Marijampolės regione, kartu daugėja ir šių sričių specialistų, kurie mūsų miestą daro patrauklų ir kitoms šių industrijų bendrovėms“, ‒ įsitikinęs Marijampolės LEZ valdymo bendrovės direktorius Simonas Petrulis.

Gamyklai bus skirtas apie 4 ha sklypas Marijampolės LEZ teritorijoje, galutinės investicijų apimtys dar derinamos.

Pranešimą paskelbė: Tomas Andriukonis, UAB „INK agency“

Parašykite komentarą