IT naujienos

Mankšta biure: 4 išmanūs patarimai dirbantiems sėdimą darbą

Visą darbo dieną praleidžiate biure ir nerandate laiko sportui? Technologijų espertai siūlo pasitelkti savo išmanųjį – jis gali padėti išnaudoti kiekvieną progą pajudėti, atsikratyti kaklo ar sprando skausmų bei sustiprinti akis.

Jūsų dėmesiui – Arnoldas Lukošius, „Tele2 Inovacijų biuro“ ekspertas, pristato 4 išmaniąsias programėles, padėsiančias mankštintis biure.

1. Vietoje svarmenų – darbo stalas ir kėdė

Šiuolaikinėms technologijoms tobulėjant, laiko ar galimybių stoka pateisinti savo nejudrumą tapo daug sunkiau. Juk aplikacijų išmaniesiems kūrėjai pasirūpino, kad sportuoti būtų galima tiesiog darbo vietoje, vos po kelias minutes ir net nepastebint šalia sėdintiems kolegoms.

Stalą. kėdę ar susirinkimų kabinetą – visa tai programėlė „1 minute Desk WorkOut“ siūlo išnaudoti mankštinantis darbe. Programėlė pateikia įvairių pratimų skirtingiems kūno raumenims treniruoti sėdint, stovint ar lūkuriuojant prie kavos aparato. Ji skatina trumpas sporto pertaukėles daryti kas valandą, o apie jas primena pranešimu į išmanųjį. Tiesa, aplikacija skirta tik turintiems „Apple“ išmaniuosius. „Android“ telefonų savininkai gali išmėginti panašią programėlę „7 Minute Workout“, tačiau jos siūlomiems pratimams teks paieškoti didesnių biuro erdvių.

„1 minute Desk WorkOut“ : https://itunes.apple.com/us/app/1-minute-desk-workout/id697738415?mt=8
„7 Minute Workout“: https://play.google.com/store/apps/details?id=se.perigee.android.seven&hl=en_US

2. Išskirtinis dėmesys: kaklui, sprandui ir nugarai

Daug laiko praleidžiantys priešais kompiuterį neretai skundžiasi kaklo, sprando ir nugaros sustingimu ar net skausmu. Jei šie nepatogumai vargina ir jus, atraskite programėles „Back & Neck Pain Exercises“ („iOS“) arba „15min Workout – Neck Exercises to Reduce Stress“(„Android“).

Pirmoji programėlė pateiks individualų nugaros bei kaklo pratimų planą ir profesionalių kineziterapeutų patarimus, o antroji – 15 min. trukmės mankštos variantus, mitybos planą ir judėjimo priminimus. Beje, abiejose aplikacijose pateikti pratimai gali būti atliekami darbo vietoje ir jiems nereikia jokio papildomo sportinio inventoriaus.

„iOS“: https://itunes.apple.com/gb/app/neck-back-pain-exercises/id1412702666?mt=8
„Android“: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.office.workout.fitness

3. Vietoje akinių – išmanusis!

Darbo metu priešais kompiuterio, o laisvalaikio – išmaniojo arba televizoriaus ekranas? Akims tai reiškia nuolatinį įsitempimą, kuris jų tikrai nestiprina. Pailsinkite ir pamankštinkite jas – tam tereikės skirti vos kelias minutes per dieną.

Tiesa, tai padaryti padės tas pats išmanusis: „Apple“ vartotojams į jį įsidiegus „Eye Exerciser Free“, o „Android“ – „Eye Exercises & Eye Training Plans“ aplikaciją. Jose rasite daug įvairių pratimų, skirtų akių raumenims stiprinti, galėsite sekti savo progresą ir gauti kasdienius priminimus apie mankštą. „Android“ vartotojams net siūlomas individualus treniruočių planas – norint jį gauti, programėlėje tereikia atlikti testą ir užpildyti klausimyną.

„iOS“: https://itunes.apple.com/us/app/eye-exerciser-free-eye-training/id1147661662?mt=8
„Android“: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.eyeexamtest.eyecareplus

4. Išnaudokite kiekvieną akimirką

Mankštai išnaudoti galima ir laiką einant į arba grįžtant iš darbo – pavyzdžiui, vietoje automobilio pasirenkant keliones pėstute. O jos taip pat gali būti išmanios, tereikia į telefoną įsidiegti vieną populiariausių vaikščiojimo programėlių „Pacer Pedometer & Step Tracker“.

Ši aplikacija suskaičiuos per dieną nueitus žingsnius, aktyvumo laiką bei sudegintas kalorijas. Ji padės ne tik stebėti judėjimo istoriją, bet ir motyvuos kasdien nueiti, užlipti ar dviračiu nuvažiuoti vis daugiau – galėsite nustatyti savo dienos tikslą, dalyvauti iššūkiuose, dalintis akimirkomis su draugais ir kurti grupes. Be to, ši programėlė suderinama ir su „FitBit“ išmaniosiomis apyrankėmis bei „Apple Watch“ laikrodžiais.

„iOS“: https://itunes.apple.com/us/app/pacer-pedometer-step-tracker/id600446812?mt=8
„Android“: https://play.google.com/store/apps/details?id=cc.pacer.androidapp

Rekomenduojame
 
Service Perm Post Treatment Stabilizatorius cheminiam sušukavimui,1000 ml
 
Crocs™ Kids' Fun Lab Super Mario Lights Clog Flame 27
 
Intense Shower Gel Parfumuotas dušo gelis, 200ml
 
Crocs™ Baya Lined Clog Navy/Navy 39,5
 
Crocs™ Classic Bright Cobalt 36,5

Parašykite komentarą