Verslas

Mamas šiemet dažniausiai džiugino rožėmis

Vėluojanti pavasario šiluma sutrukdė anksti pražysti gėlėms mūsų šalies soduose ir daržuose. Dėl to pirkėjai dažniau gėlių ieško prekybos vietose. Prekybos tinklas „Maxima“ šiemet artėjant Motinos dienai pasiūlė itin platų skintų gėlių asortimentą iš viso pasaulio, tačiau pirkėjai liko ištikimi rožėms.

Gėlių pardavimai Motinos dienos savaitgalį šiemet buvo apie keturis kartus didesni nei ankstesniais balandžio savaitgaliais. Populiariausių skintų gėlių trejetuke rikiuojasi rožės ir jų puokštės, gvazdikėliai ir tulpės.

„Mūsų parduotuves prieš Motinos dieną nuspalvino frezijos, alstromerijos, gerberos, saulėgrąžos, spalvotos gipsofilijos. O šių metų šventės akcentu tapo tulpių puokštės. Tulpės pasaulyje yra pripažintos 2022 metų gėle. Visgi tradiciškai ne vienerius metus prieš šią šventę jos turi rimtą konkurentę – rožę. Būtent rožės ir jų puokštės dažniausiai perkamos gegužės mėnesį ne vienerius metus. Tam didžiulę įtaką turi būtent šį mėnesį švenčiama Motinos diena“, – sako Ernesta Dapkienė, „Maximos“ Komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė.

Didžiausią skintų gėlių asortimentą „Maximos parduotuvėse sudaro žiedai iš Nyderlandų, tačiau pirkėjai gali rasti gėlių ir iš Ekvadoro, Lenkijos, Ispanijos, Jungtinės Karalystės bei Ukrainos.

Artėjant Motinos dienai, išauga ir vazoninių augalų, sodinamų lauke prekyba. Pirkėjai dažniau ieško našlaičių, gvazdikėlių, begonijų ir pelargonijų. Šį savaitgalį taip pat net apie dešimt kartų išaugo chrizantemų bei kapų žvakių pardavimai – tokia tendencija „Maximos“ parduotuvėse pastebima kasmet.

Kiekvienam mėnesiui po gėlę

Prekybos tinklo „Maxima“ atstovė pastebi, kad kiekvienas pavasario mėnuo turi savo gėlę. Tiesa, pirkėjų pasirinkimą koreguoja ir šv. Velykų data.

„Įprastai kovą, kaip ir balandį, perkamiausi būna tulpės ir narcizai. Pernai balandį TOP3 sąraše buvo ir gvazdikėlių puokštės. Prieš šv. Velykas šiemet gėlių pardavimai išaugo apie du kartus, lyginant su kitomis balandžio dienomis, bet pirkėjai daugiausia rinkosi ne konkrečias gėles, o įvairias šventines kompozicijas, – aiškina E. Dapkienė. – Na, o kovą, žinoma, gėlių pardavimus veikia Kovo 8-oji, per kurią jie išauga dešimtis kartų.“

Parašykite komentarą