Laisvalaikis

Maisto gaminimas stovyklaujant – ką reikia turėti?

Maisto ruošimas gamtoje tikrai yra viena iš patirčių, kurią gaunate stovyklaudami. Iš tiesų tokiu būdu ruošti patiekalai gali būti be galo skanūs, aromatingi bei sušildyti po ilgos ir aktyviai praleistos dienos. Tačiau norint tai pasiekti, reikia iš anksto tinkamai pasirūpinti reikalingiausiomis priemonėmis, skirtomis maistui gaminti. Kad būtų lengviau suprasti, koks inventorius yra būtinas, o koks ne, šiame straipsnyje pateiksime sąrašą daiktų, kuriuos tikrai verta turėti su savimi stovyklaujant. Tiesa, prisiminkite, jog kiekvieno situacija vis kitokia, tad jį tikrai drąsiai galėsite pildyti pagal savo poreikius. 

Turistinė viryklė

Jei planuojate apsistoti tokioje stovyklavietėje, kurioje nėra laužavietės, jums labai pravers su savimi turėti tam pritaikytą viryklę. Turistinės viryklės yra be galo kompaktiškos ir lengvos, todėl tikrai neužims daug vietos, jei jos ir taip stinga. Jos labai pasitarnaus, norint tik pasišildyti ar vietoje pasigaminti maistą bei užvirinti vandenį. Priklausomai nuo jūsų norų ir poreikių, galite rinktis vienos ar dviejų liepsnų virykles. Yra net tokių, kurios turi ir grilio funkciją. Kaip galima suprasti, asortimentas išties platus, tad tikrai kiekvienas išsirinks sau priimtiniausią variantą. Tiesa, prieš pirkdami, išsiaiškinkite, ar papildomai reikia įsigyti dujų balionėlį. 

Virtuviniai žiebtuvėliai

Be abejo, jums taip pat prireiks kažko, kas padėtų nesunkiai įžiebti ugnį. Dėl to rekomenduojama pasirūpinti virtuviniais žiebtuvėliais, kurie yra labai patogūs ir gana saugūs naudoti. Kaip bebūtų, svarbu juos laikyti vaikams nepasiekiamoje vietoje. Taip pat, kadangi tokie žiebtuvėliai yra linkę dažnai dingti, su savimi pasiimkite ne vieną, o kelis – taip galėsite būti užtikrinti, jog prireikus tikrai turėsite po ranka, su kuo įžiebti ugnį. Žiebtuvėliai yra daug geresnė degtukų alternatyva stovyklaujant, kadangi jie tinkami naudoti net ir tada, kai yra nemažas vėjas bei lietus. 

Turistiniai indai

Tam, kad nereikėtų kaskart eikvoti popierinių lėkščių, puodelių ir kitų vienkartinių indų, įsigykite daugkartinius turistinius indus. Visa tai bus ne tik naudingiau gamtai, bet ir jums, kadangi niekuomet nereikės rūpintis dėl papildomų šiukšlių – panaudotų vienkartinių indų. Prie turistinių indų yra priskiriami ne tik paprasčiausi dubenėliai, lėkštės bei puodeliai, bet ir puodai, arbatinukai ar mažos keptuvės. Visi jie nuo įprastų skiriasi tuo, jog yra kur kas lengvesni bei labai kompaktiški, dėl ko keliauti turint juos tikrai nėra sunku. Turistinių indų kainos smarkiai skiriasi, priklausomai nuo to, kokios paskirties indo jūs ieškote, tad, jei norite detaliau su jais susipažinti, užsukite į šią nuorodą, kur rasite didelį asortimentą ir gerą kainos ir kokybės santykį – https://www.varle.lt/turistiniai-indai-puodai/

Daugiafunkciniai įrankiai

Daugiafunkciniai įrankiai taip pat gali labai praversti ruošiant maistą. Žinoma, būtina teisingai tokį įrankį pasirinkti, tad patariama, jog jis turėtų šiuos elementus: įprastą peilį, žirkles, peilį konservams, butelių atidarytuvą, kamščiatraukį ir pjūklą medienai, jei tektų pasmulkinti šakas, reikalingas laužui. Būtent visos šios funkcijos tikrai padės greičiau ir lengviau pasigaminti maistą gamtoje. Labai patogu, jog toks peilis patogiai susilanksto ir gali tilpti tiesiog į kišenę, kas yra labai naudinga keliaujant ir taupant vietą. Daugiafunkciniai įrankiai tikrai yra tai, ko reikia kiekvienam stovyklautojui!

Šaltkrepšis

Paskutinis, tačiau tikrai ne mažiausiai naudingas daiktas, stovyklaujant ir planuojant ruošti maistą, yra šaltkrepšis. Natūralu, jog norint, kad maistas nesugestų bei išliktų šviežias ir skanus, yra būtina tinkamai jį laikyti. Ypač tai svarbu karštomis vasaros dienomis, kuomet lauko temperatūra tikrai nėra palanki maisto produktams ir jie ima gesti. Kad viso to pavyktų išvengti, įsigykite šaltkrepšį ar šaltdėžę, kuriame galėsite saugiai ir vėsiai laikyti maisto produktus ar patiekalų likučius. Jų galima rasti įvairių dydžių, tad jei keliausite iki stovyklavietės pėsčiomis, rekomenduojama rinktis kiek mažesnių matmenų šaltkrepšį ar šaltdėžę. 

Taigi, tikimės, jog šis straipsnis padės geriau ir lengviau pasiruošti stovyklavimo sezonui. Turėdami visus čia minėtus daiktus, tikrai nesusidursite su maisto ruošimo problema gamtoje! Gerų įspūdžių!

Parašykite komentarą