Transportas

M. Skuodis kreipėsi į ES transporto ministrus: Europos oro vežėjai turėtų vengti naudotis Baltarusijos oro erdve

Lietuvos susisiekimo ministras Marius Skuodis antradienį kreipėsi į Europos Sąjungos (ES) šalių transporto ir susisiekimo ministrus ir paragino užtikrinti, kad visi ES šalyse skrydžius vykdantys oro vežėjai vengtų naudotis Baltarusijos oro erdve.

„Tikslas apsaugoti ES šalių piliečius, kurie gali keliauti per Baltarusijos oro erdvę, reikalauja ypatingo dėmesio ir ryžtingų veiksmų“, – laiške ES kolegoms rašė ministras M. Skuodis.

Ministras pabrėžė, kad kelionės Baltarusijos oro erdve kelia daug iššūkių dėl saugumo ir skrydžių saugos.

Laiške, adresuotame visiems ES transporto ministrams ir Europos Komisijos transporto komisarei Adinai Valean, teigiama, kad Lietuva jau paprašė Tarptautinės civilinės aviacijos organizaciją (ICAO) pradėti tyrimą, siekiant išsiaiškinti visas šio incidento aplinkybes ir jų poveikį civilinės aviacijos skrydžiams Baltarusijos teritorijoje. Taip pat kreiptasi į Europos Sąjungos aviacijos saugos agentūrą (EASA), kuri jau pateikė keletą rekomendacijų Europos oro vežėjams.

Ministras M. Skuodis paragino Europos kolegas apsvarstyti prašymą visiems oro vežėjams vengti Baltarusijos oro erdvės, siekiant apsaugoti ES piliečius.

Jis taip pat informavo, kad Lietuva nuo antradienio, gegužės 25 d., uždraudė skristi per Baltarusijos teritoriją visiems oro vežėjams, vykstantiems į Lietuvą arba iš Lietuvos.

Skrydžius į Lietuvą ir iš Lietuvos vykdantiems oro vežėjams antradienį išsiųstas ypatingos svarbos pranešimas, kuriuo informuojama, jog draudžiama atvykti į Lietuvos oro uostus ir išvykti iš jų, jeigu skrydis yra vykdomas per Baltarusijos skrydžių erdvę. Šis draudimas įsigalioja antradienį, 3 val. nakties. Jei oro vežėjai nesilaikys šio sprendimo, skrydžių planai nebus derinami.

Šis įpareigojimas neskristi per Baltarusijos teritoriją paveiks iki 26 skrydžių reisų per dieną iš Lietuvos ir į Lietuvą.

Pranešimą paskelbė: Dalia Perednienė, LR Susisiekimo ministerija

Rekomenduojame
 
Kaunas Hockey ledo ritulys
 
Kaip serviruoti stalą gimtadienio šventei?
 
Kuo metalinės tvoros pranašesnės?
 
Pastolių nuoma Kaune palankiomis sąlygomis
 
Įrankių nuoma Klaipėdoje ir kituose miestuose

Parašykite komentarą