Verslas

LVAT IŠ NAUJO NAGRINĖS GINČĄ DĖL KONKURENCIJOS TARYBOS NUSTATYTO PAŽEIDIMO BIOKURO RINKOJE

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) dar kartą vertins, ar Konkurencijos taryba pagrįstai nustatė konkurenciją ribojantį pažeidimą biokuro rinkoje.

LVAT 2018 m. birželio 13 d. sprendimu panaikino Konkurencijos tarybos 2015 m. gruodžio 2 d. priimtą nutarimą, kuriuo institucija buvo nustačiusi, kad bendrovės „Vilniaus energija“ ir „Bionovus“ (pastarosios įmonės teisių ir pareigų perėmėja yra Estijoje registruota bendrovė „First Opportunity“) sudarė ilgalaikį išimtinio pirkimo susitarimą – „Vilniaus energija“ įsipareigojo šilumos gamyboje naudojamą biokurą pirkti tik iš „Bionovus“. Abu ūkio subjektai turėjo didelę rinkos galią, todėl šis susitarimas, Konkurencijos tarybos vertinimu, turėjo neigiamą poveikį konkurencijai ir vartotojams bei pažeidė Konkurencijos įstatymą. „Vilniaus energijai“ buvo skirta 19 004 000 Eur, o „First Opportunity“ – 3 529 000 Eur baudos.

Tąkart LVAT grąžino bylą tarybai papildomam tyrimui atlikti.

Konkurencijos taryba kreipėsi į LVAT prašydama atnaujinti procesą šioje byloje, kadangi, institucijos nuomone, teismas netinkamai išaiškino ir pritaikė teisės normas, susijusias su rinkos apibrėžimu*.

LVAT, konstatavęs, kad proceso atnaujinimo institutas yra išimtinė procedūra ir taikoma tik ypatingais atvejais, nusprendė patenkinti Konkurencijos tarybos prašymą ir atnaujinti procesą.

Vilniaus apygardos administracinis teismas 2016 m. spalio mėn. sprendimu buvo patvirtinęs Konkurencijos tarybos išvadas, kad „Vilniaus energija“ ir „Bionovus“ sudarė beveik 2,5 metų trukusį draudžiamą konkurenciją ribojantį susitarimą. 

*Rinkos apibrėžimas yra priemonė konkurencijos riboms tarp įmonių nustatyti ir apibrėžti, o pagrindinis jo tikslas – nustatyti konkurencijos ribojimus, su kuriais susiduria tam tikros įmonės.

Pranešimą paskelbė: Konkurencijos tarybos Komunikacijos skyrius, Lietuvos Respublikos konkurencijos taryba

Rekomenduojame
 
Service Perm Post Treatment Stabilizatorius cheminiam sušukavimui,1000 ml
 
Crocs™ Kids' Fun Lab Super Mario Lights Clog Flame 27
 
Intense Shower Gel Parfumuotas dušo gelis, 200ml
 
Crocs™ Baya Lined Clog Navy/Navy 39,5
 
Crocs™ Classic Bright Cobalt 36,5

Parašykite komentarą