Studijos

LSMU Kaune koordinuos gabių moksleivių ugdymo programą

Kaune tęsiama unikali Tarpdisciplininio itin gabių mokinių ugdymo programa: nuo kitų mokslo metų šią programą koordinuos Lietuvos sveikatos mokslų universitetas (LSMU), išaugs jos dalyvių skaičius, paskaitos talentingiems moksleiviams vyks jau visuose Kaune veikiančiuose universitetuose. Tai numato ugdymo paslaugų teikimo sutartis, pasirašyta tarp Kaune veikiančių aukštųjų mokyklų ir Kauno miesto savivaldybės administracijos atstovų.

Kauno miesto savivaldybės inicijuota Tarpdisciplininio itin gabių mokinių ugdymo programa startavo praėjusiais mokslo metais. 135 itin gabūs 3, 6 ir 10 klasių miesto moksleiviai, atrinkti specialia testavimo metodika, lankė užsiėmimus Kaune veikiančiuose universitetuose: klausėsi paskaitų, atliko užduotis moderniose laboratorijose, dalyvavo kitose įvairiapusiškai jų talentus ugdančiose veiklose.

Programoje – 4 sritys: asmenybės ugdymas, matematika ir gamtos mokslai, socialiniai ir humanitariniai mokslai bei menai. Užsiėmimai paeiliui vyko Lietuvos sveikatos mokslų, Kauno technologijos, Aleksandro Stulginskio, Lietuvos sporto, Mykolo Romerio, Vytauto Didžiojo universitetuose ir Vilniaus dailės akademijos Kauno fakultete. Apklausos parodė, kad programa itin patenkinti ne tik dalyviai, bet ir moksleivių tėvai.

Sutartį dėl artėjančiais mokslo metais teiksiamų Tarpdisciplininio itin gabių moksleivių ugdymo paslaugų pasirašė projekte dalyvaujančioms aukštosioms mokykloms atstovaujantis šio projekto vadovas, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto prorektorius studijoms prof. Kęstutis Petrikonis ir Kauno miesto savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Petrauskas.

Pasak prof. K. Petrikonio, projekto sėkmę lemia tai, jog visos pusės yra vienodai suinteresuotos:

„Miestui svarbu, kad talentingi jaunuoliai studijuotų Kaune, Lietuvos universitetuose. Vykdant šį projektą, mūsų universitetas gali atverti puikias ugdymo galimybes motyvuotiems vaikams, būsimiesiems mokslininkams, o moksleiviai ir jų tėvai galės įsitikinti, jog Kaune yra pasaulinio lygio biomedicinos, gyvybės, sveikatos mokslų studijos, ir čia verta planuoti savo ateitį“, – pabrėžė projekto vadovas.

Nuo rudens į Tarpdisciplininio itin gabių mokinių ugdymo programą įsijungs Vilniaus universiteto Kauno fakultetas, taip pat gerokai išaugs programos dalyvių skaičius: ne tik bus tęsiami užsiėmimai su 135 pernai atrinktais talentingais paaugliais, bet dalyvaus ir naujos gabių trečiokų, šeštokų ir dešimtokų grupės.

Tikimasi, kad unikali programa, kuriai intelektinį, mokslinį ir techninį potencialą sujungė visi Kaune veikiantys universitetai, bus pratęsta ir vyks dar artimiausius dvejus mokslo metus.

Pranešimą paskelbė: Rasa Masiokaitė, Lietuvos sveikatos mokslų universitetas

Parašykite komentarą