Verslas

Lietuva pirmą kartą istorijoje tiesiogiai pardavė grūdus į Saudo Arabiją

Liepos 16 dieną Saudo Arabijos valstybinė grūdų organizacija per tarptautinį konkursą nupirko 115 tūkst. tonų kviečių iš Lietuvos grūdų prekybos bei eksporto įmonės UAB „Agrorodeo”. Lietuviško kapitalo bendrovė „Agrorodeo” yra pirma Baltijos šalyse, kuriai pavyko tiesiogiai, tarptautinio pardavimo konkurso būdu, parduoti grūdus į Saudo Arabiją.

Iki šiol lietuviški grūdai į Saudo Arabiją būdavo gabenami per tarptautines korporacijas. Įprastai Lietuvos grūdų prekybos kompanijos parduoda lietuviškus grūdus tokioms grūdų eksporto milžinėms kaip „Louis Dreyfus”, „ADM“, „Cargill”, „Bunge” ar kitoms užsienio bendrovėms, kurios turi leidimus tiesiogiai eksportuoti grūdus į Saudo Arabijos rinką.

UAB „Agrorodeo” gavo leidimą dalyvauti valstybiniame Saudo Arabijos grūdų konkurse 2017-ų metų pabaigoje. Bendrovės generalinis direktorius Robertas Lapinskas pasakoja, kad norint sėkmingai dalyvauti užsienio šalių skelbiamuose valstybiniuose grūdų pardavimo konkursuose svarbu ne tik oficialūs leidimai, bet ir įmonės reputacija bei patikimumas. „Tai, kad kaip lygūs su lygiais galime konkuruoti su didžiausiomis pasaulio įmonėmis, yra didžiulis pasiekimas ir mūsų kompetencijos įrodymas.“

Saudo Arabijos valstybiniame grūdų pardavimo konkurse iš viso buvo nupirkta 625 tūkst. tonų grūdų, iš kurių beveik penktadalis iš Lietuvos. Du laivai, gabenantys šią Lietuvai istorinę kviečių siuntą, bus išgabenti iš Baltijos uostų rugpjūčio – rugsėjo mėnesiais.

UAB „Agrorodeo” 2017 metais iš prekybos augaline žemės ūkio produkcija pasiekė 314,5 mln. eurų apyvartą. Iš Lietuvos ūkininkų ir užsienio partnerių supirktą produkciją bendrovė eksportuoja į tris dešimtis pasaulio valstybių. UAB „Agrorodeo“ patenka į didžiausių šalies įmonių dvidešimtuką.

Pranešimą paskelbė: Gintarė Dagytė, UAB „Agrorodeo”

Parašykite komentarą