Sportas

Lotus F1 komanda iškovojo pirmąją sezono pergalę didžiojo prizo lenktynėse Abu Dabyje

„Lotus F1“ komandos bolidas E20 su „Renault“ RS27 V8 varikliu pelnė pirmąją sezono pergalę Abu Dabyje vykusiose didžiojo prizo varžybose. Kimis Raikkonenas pasiekė pirmąją pergalę su „Enstone-Viry“ važiuoklės ir variklio deriniu po sezono, kurio metu buvo užimtos 8 pakylos pozicijos. Kimis 0,8 sekundėmis aplenkė Fernando Alonso – jis lenktyniavo apgalvotai ir siekė laimėti pirmą kartą po 2009 metų Belgijos didžiojo prizo lenktynių.
„Red Bull Racing“ komandą atstovaujantis Sebastianas Vettelis užsitikrino paskutinį žingsnį pakylos link. Po kvalifikacinio sporto komisijos sprendimo pradėjęs varžybas rikiuotės gale, nuo Alonso atsiliko 4 sekundėmis. Vettelis išlieka vairuotojų įskaitos lyderiu, nuo jo 10 taškų atsilieka Alonso, Raikkonenas užima trečiąją poziciją.
„Williams F1“ komandos narys Pastoras Maldonado lenktynes baigė penktas, tai – geriausias jo rezultatas antrajame pusmetyje. Jo komandos draugas Bruno Senna užėmė aštuntą vietą pelnydamas komandai dvigubą finišą.
„Caterham F1“ komanda taip pat pasiekė dvigubą finišą, Heikki Kovalainenas užėmė 13-tą, Vitaly Petrovas – 16-tą vietą.
„Red Bull Racing“ atstovaujančiam Markui Webberiui ir „Lotus F1“ komandos nariui Romainui Grosjeanui nepavyko baigti lenktynių dėl 37 rate patirtos avarijos.

„Renault Sport F1” lenktynių vadovas Rémi Taffinas
Fantastiškas „Lotus“ rezultatas. „Enstone“ ir „Viry“ bendradarbiavimas pelnė sėkmę kiekvienoje stadijoje, džiugu laimėti naujausiame mūsų santykių etape. Trasos ir gamyklos parama puikiai suveikė, tai buvo ypač pastebima pastaraisiais mėnesiais, pavyzdžiui, dirbant kartu prie naujojo išmetamųjų vamzdžių rinkinio.
Džiaugiamės mūsų partneriais „Williams“, pelniusiais pirmąjį dvigubą taškų finišą nuo didžiojo prizo lenktynių Kinijoje, ir „Caterham“, pristačiusiais keletą naujų dalių ir šiose lenktynėse pasistūmėjusių arčiau lemiamos 12-osios pozicijos.
Abi lygties pusės veikia gerai ir mes tikimės, kad abi komandos išlaikys savo pozicijas iki metų pabaigos.
Kalbant apie „Red Bull“, Sebastiano rezultatas yra fantastiškas, tačiau Markas patyrė nesėkmę. Mes neturime ką pridurti ar pakomentuoti. Veikėme lygiai taip pat, kaip ankstesnėse varžybose. Kitą savaitę ramiai apžvelgsime įvykius. Komanda puikiai pasistengė atsigriebti lenktynėse ir nekantraujame sulaukti dar geresnių rezultatų Austine.
Kontaktai spaudai: Renault spaudos atstovybė – +33.1.76.84.63.36