Verslas

Lizingo bendrovės „OP Finance“ baigė veiklą – prijungtos prie „OP Corporate Bank“ visose Baltijos šalyse

„OP Corporate Bank“ užbaigė antrinių lizingo bendrovių prijungimą prie banko ir atnaujino organizacinę struktūrą Baltijos šalyse. AB „OP Finance“ Lietuvoje, „OP Finance“ SIA Latvijoje bei „OP Finance“ AS Estijoje spalio 31 dieną oficialiai baigė savo veiklą, o bendrovių turtą ir įsipareigojimus perėmė bankas. „OP Corporate Bank“ Lietuvos filialas tapo vienu didžiausių lizingo rinkos dalyvių, valdančiu didesnį nei 450 mln. EUR lizingo portfelį.     

Nuo šiol lizingo, veiklos nuomos ir įrengimų įsigijimo finansavimo paslaugas verslui „OP Corporate Bank“ teiks per banko filialus Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje. Optimizavęs organizacinę struktūrą bankas daugiau dėmesio skirs žaliajam finansavimui.

„Organizacinės struktūros pertvarkymą įgyvendinome per keletą mėnesių – esu dėkinga komandai už susitelkimą ir pasiektą rezultatą. Taip pat dėkoju mūsų lizingo klientams už jų geranoriškumą šiame pereinamajame etape, kuriame jiems neišvengiamai tenka dalyvauti ir kuriems dar reikės pasikeisti savo valdomų transporto priemonių registracijos liudijimus „Regitroje““, – sako Erika Voverė, „OP Corporate Bank“ Lietuvos filialo ir buvusi „OP Finance“ Lietuvoje vadovė.

Visi lizingo bendrovės klientai Lietuvoje nuo spalio 31 dienos automatiškai perkelti į banką – sutarčių jiems persirašyti nereikia, o jų sąlygos – nesikeičia. Į banką dirbti perėjo ir visi „OP Finance“ darbuotojai.    

Pasak E. Voverės, užbaigęs reorganizavimą ir visas paslaugas sutelkęs vienoje vietoje bankas galės pasiūlyti greitesnių ir kompleksiškesnių finansavimo sprendimų, lanksčiau atliepti verslo poreikius. Vienas iš jų – didesnis susidomėjimas žaliosiomis obligacijomis ir tvaraus finansavimo sprendimais.

„Šiuo metu rengiame žaliojo verslo finansavimo strategiją, pildome ir diversifikuojame tvaraus finansavimo produktų asortimentą. Jau artimiausiu metu žalieji pirkimai sudarys vis didesnę įmonių ir organizacijų įsigijimų dalį, todėl ruošiamės, kad būtume pasirengę operatyviai tokį finansavimą suteikti“, – sako E. Voverė.

Lietuvoje „OP Finance“ lizingo portfelis šių metų rugsėjo 30 dieną sudarė 451 mln. EUR. Bendrovė iki rugsėjo 30 dienos, preliminariais duomenimis, gavo 6,5 mln. EUR pardavimo pajamų, o per visus praėjusius metus bendrovės pardavimo pajamos sudarė 7,9 mln. EUR.

Iki susijungimo „OP Finance“ Lietuvoje lizingavo daugiau nei 14 000 transporto priemonių, taip pat žemės ūkio technikos ir įrengimų, kuriuos toliau perėmė ir administruoja „OP Corporate Bank“ Lietuvos filialas.   

„OP Corporate Bank“ plc yra didžiausios Suomijos finansinių paslaugų grupės „OP Financial Group“ dalis. Grupę sudaro OP kooperatiniai bankai ir grupės centrinė institucija „OP Cooperative” su savo padaliniais ir antrinėmis įmonėmis. „OP Corporate Bank“ yra vienas pagrindinių bankų, kurio paslaugomis naudojasi Suomijos korporacijos ir institucijos. Bankas veikia ir namų rinka laiko Suomiją, Estiją, Latviją ir Lietuvą. „OP Financial Group“ dirba daugiau nei 12.000 darbuotojų, iš kurių Lietuvoje – 46 specialistai.   

Pranešimą paskelbė: Rita Saunorytė Norutienė, Komunikacijos agentūra „Chestnut“ (MB „Žydintis kaštonas“)

Parašykite komentarą