Kasmet Druskininkuose vykstanti Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos (LiJOT) Pavasario Asamblėja šiemet persikėlė į kompiuterių ekranus. Virš 100 jaunų Lietuvos žmonių paskutinį balandžio savaitgalį diskutavo apie jaunimo psichikos sveikatos puoselėjimą, savivaldybių jaunimo organizacijų tarybų modelio stiprinimą bei savanoriškos veiklos kokybės apibrėžimą Lietuvoje, rinko naujus LiJOT struktūrų ir Jaunimo reikalų tarybos (JRT) narius.
Lietuvos Respublikos Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen Asamblėją atidarė sveikinimo žodžiais ir priminimu, kad visi kartu dirbame tam, kad jaunimo įtraukimas į sprendimo priėmimus būtų didesnis. Likti neabejingais ir siekti bendrų tikslų ragino ir socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė: „Abejingumas negali pakeisti pasaulio. Jis negali padaryti proveržio“. Po tokių motyvuojančių sveikinimo kalbų, pradėtas Asamblėjos darbas.
Kadangi tai pirmoji metuose Asamblėja, jos veiklos buvo skirtos savotiškam pasiruošimui naujiems metams LiJOT tinkle.
Pirmąją dieną buvo pristatytos LiJOT ir JRT metinės veiklos ataskaitos, Kontrolės komisija pateikė savo išvadas apie jas. Ataskaitoje pasidžiaugta tuo, kad praėjusiais metais jaunimo srities biudžetas išaugo dvigubai, buvo atnaujintas Jaunimo politikos pagrindų įstatymas, davęs pradžią jaunimo politikos reformai. Tai labai simboliška, nes šiemet jaunimo politika švenčia savo 25-metį. Vienu ryškiausiu momentų taip pat tapo LiJOT įgyvendinta pilietinė iniciatyva „Man ne dzin“, kuriai Europos Komisija skyrė Altiero Spinelli premiją. Abi ataskaitos buvo patvirtintos, o LiJOT ataskaita – vienbalsiai.
Visą savaitgalį dalyviai darbo grupėse diskutavo šiomis trimis temomis: jaunimo psichikos sveikatos puoselėjimas, savanoriškos veiklos standartas, savivaldybių jaunimo organizacijų tarybų (SJOT) modelio stiprinimas. Po darbo grupių Asamblėja patvirtino pirmųjų dviejų temų rezoliucijas ir protokolinį nutarimą dėl SJOT modelio stiprinimo.
Po šios Asamblėjos LiJOT skėtis apima 70 organizacijų. Į narių gretas įstojo asociacija „Aidinti karta“.
Taip pat atsinaujino LiJOT vidinių struktūrų komandos. Prie Valdybos prisijungė: Domantas Katelė (išrinktas antrai kadencijai), Benas Marcalis,Kotryna Briedytė, Umberto Masi, Karolina Poškutė.
Kontrolės komisija sudaryta iš 5 narių. Į šią komandą išrinkti: Daniel Ilkevič, Dagnė Kemežytė, Liudvika Streikutė, Konstantinas Rečkovas, Vytautas Pasvenskas.
Į Jaunimo reikalų tarybą LiJOT delegavo šiuos 5 asmenis: Vladą Polevičių,Raimondą Bogužaitę, Urtę Petrulytę, Klaudijų Melį, Klėją Merčaitytę.
Nuveiktus savaitgalio ir praėjusių metų darbus galima apibendrinti LiJOT Prezidento Luko Kornelijaus Vaičiako žodžiais: „Pandemijos metu turėjome ne tik sustojimų, skaudžių praradimų ir kartais nematomo skausmo, bet pandemija suteikė ir platformą keistis. Supratome, kad šiuolaikinės galimybės gali palengvinti ne tik asmeninį gyvenimą, bet ir darbines veiklas, akcentavome, kad jaunimo psichikos sveikata, nedarbas ir kitos problemos neišsisprendžia savaime ir, svarbiausia – niekada nebuvome tokie vieningi kaip pandemijos akivaizdoje.“
Pranešimą paskelbė: Roberta Morkytė, Lietuvos jaunimo organizacijų taryba ( LiJOT)