Verslas

Lietuvos žmonės per „Rimi“ parduotuvių taromatus vaikams paaukojo virš 18 tūkst. eurų

Kiekvienas, grąžindamas tarą per „Rimi“ parduotuvių taromatus, gali padaryti net du gerus darbus: prisidėti prie aplinkos saugojimo ir paremti svarbią visuomeninę veiklą vykdančias nevyriausybines organizacijas. Viena jų – „Niekieno vaikai“, kurios suburti savanoriai ligoninėse rūpinasi vienišais sergančiais vaikais, kurie yra palikti be tėvų, giminaičių ar kitų globėjų priežiūros. Per „Rimi“ taromatus surinkta paramos suma jau viršija 18 tūkst. eurų.

Per trejus veiklos metus – pastebimi pokyčiai

„Iniciatyvą „Niekieno vaikai“ vykdome jau beveik trejus metus birželio 1 d. švenčiame savo veiklos gimtadienį. Iniciatyvos savanoriai rūpinasi vienišais vaikais ligoninėse, kurie yra palikti be tėvų ar kitų teisėtų atstovų priežiūros. Į tokias situacijas dažniausiai patenka vaikai iš globos namų, nes darbuotojai neėturi galimybių kartu hospitalizuotis, ir vaikai iš įvairių krizinių situacijų šeimose. Pandemijos metu padidejo poreikis padėti ir vaikams, kurie turi artimuosius, tačiau dėl situacijos namuose jie negalėjo lankyti savo vaikų ligoninėse“, – sako iniciatyvos „Niekieno vaikai“ Kauno savanorių koordinatorė Ignė Stoškutė-Mažuknienė.

Savo veiklą organizacija „Savanoriai vaikams“ vykdo Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, taip pat – Šiaulių ir Panevėžio ligoninėse. Per iniciatyvos įgyvendinimo laikotarpį pagalbos sulaukė jau 430 vaikų. Šiuo metu prie iniciatyvos neatlygintinai prisideda per 200 savanorių. 

„Siekiame, kad prie vieno vaiko būtų kuo mažesnė savanorių kaita, būtų sukuriama kuo saugesnė aplinka ir vaikas jaustųsi ramiau. Mūsų tikslas – kad nė vienas vaikas ligoninėje neliktų vienišas“, – sako I. Stoškutė-Mažuknienė.

Pandemija sukėlė iššūkių

Iniciatyva „Niekieno vaikai“ prisitaikė prie pandeminės situacijos ir ligoninėse galiojančių taisyklių – testavo savo savanorius, užtikrino, kad būtų kuo mažesnė savanorių kaita, laikėsi higienos normų ir aprūpino savanorius saugos priemonėmis, taip pat – paskiepijo didžiąją dalį savanorių.

„Pirmosios pandemijos bangos metu mūsų savanoriai negalėjo padėti vaikams ir tai buvo išties sudėtingas laikotarpis. Kaip bebūtų, prasidėjus antrajai karantino bangai pavyko pasiekti kompromisą ir įrodyti, kad net ir viruso bei pandemijos laikotarpiu vaikams yra reikalinga priežiūra, rūpestis, emocinė parama“, – teigia iniciatyvos koordinatorė.

I. Stoškutės-Mažuknienės teigimu, geriausia pamoka, kurią išmoksta savanoriai yra būti „čia ir dabar“: „Mes negalime pakeisti vaiko sveikatos būklės ar ligos eigos, tačiau galime duoti jam visą meilę ir rūpestį, kai būname šalia. Tai yra labai svarbu, nes būna įvairių patirčių – ir džiugių akimirkų, ir liūdnų netekčių. Dėl to skiriame didelį dėmesį savanorių parengimui, jų emocinės būklės palaikymui. Džiaugiamės, kad mums pavyko adaptuotis, pritaikyti savo atrankų ir mokymų sistemą ir toliau tęsti veiklą net sunkiausiu pandemijos metu. Viso to nebūtų pavykę pasiekti be finansinės paramos“. 

Parama reikšmingai prisidėjo prie iniciatyvos  

Iniciatyvos koordinatorė džiaugiasi, kad užsimezgusi ilgalaikė partnerystė su prekybos tinklu „Rimi“ suteikia galimybę gauti nuolatinę paramą organizacijai: „Ši parama mums padeda palaikyti visą iniciatyvos mechanizmą – užtikrinti savanorių palaikymą, teikiant jiems kokybišką psichologinę pagalbą ir buriant emocines paramos grupes, palaikyti komunikaciją, organizacinius procesus. Didelė dalis paramos skiriama ir naujų savanorių atrankoms, jų paruošimui ir apmokymui. Todėl parama iš taromatų mums yra gyvybiškai svarbi, – teigia I. Stoškutė-Mažuknienė. – Džiaugiamės, kad „Rimi“ rodo atsakingo verslo pavyzdį. Ne tik nuolatinė parama, bet ir ilgalaikis bendradarbiavimas padeda atkreipti visuomenės dėmesį į tikrai svarbias ir opias problemas.“

Paaukoti socialinei iniciatyvai „Niekieno vaikai“ ir prisidėti prie savanorių, ligoninėse lankančių be tėvų likusius mažuosius, ruošimo gali visi, grąžinantys tarą „Rimi“ esančiuose taromatuose. Pirkėjai gali pasirinkti aukoti ir kitoms iniciatyvoms – „Mamų unijai“ arba „Sidabrinei linijai“, arba paskirstyti pinigus kelioms iš minimų organizacijų. Pirkėjai taip pat gali nuspręsti paaukoti dalį arba visus už grąžintą tarą atgautus pinigus. Norintys finansiškai prisidėti prie iniciatyvos „Niekeno vaikai“ tai gali padaryti čia.

Pranešimą paskelbė: Živilė Karevaitė, Integrity PR

Parašykite komentarą