Verslas

Lietuvos ūkininkai galės pasinaudoti pirmąja šalyje sertifikuota anglies dioksido kiekį dirvožemyje didinančio ūkininkavimo programa

Siekdamos skatinti tvarų ūkininkavimą, bendrovės „eAgronom“ ir „DOJUS agro“ suvienijo jėgas.

  • Bendrovės „eAgronom“ ir „DOJUS agro“ pradėjo bendradarbiauti, siekdamos Lietuvoje sukurti bendrą sertifikuotą anglies dioksido kiekį dirvožemyje didinančio ūkininkavimo programą.
  • Šia programa ūkininkams bus siūlomi nauji pajamų srautai, tuo pat metu padedant mažinti Lietuvos žemės ūkio sektoriaus priklausomybę nuo iškastinio kuro.

 TARTU, Estija (2022-07-07) siekdamas Lietuvoje sukurti bendrą sertifikuotą anglies dioksido kiekį dirvožemyje didinančio ūkininkavimo programą, Estijos žemės ūkio technologijų startuolis „eAgronom“ pasirašė jungtinės veiklos sutartį su didžiausiu Vakarų žemės ūkio technikos tiekėju „DOJUS agro“. Pirmoji šalyje anglies dioksido kiekį dirvožemyje didinančio ūkininkavimo programa ūkininkams atneš naujų pajamų srautų už tvaraus ūkininkavimo praktikos taikymą, o Lietuvai padės iki 2030-ųjų metų pagal planą 21 % sumažinti išmetamųjų teršalų kiekį, palyginti su 2005 m. kiekiu.

Augalininkystė sudaro vos daugiau kaip 60 % viso, 2,4 mlrd. eurų vertės, Lietuvos žemės ūkio sektoriaus, kuriame išmetama viena penktoji viso šalyje šiltnamio efektą sukeliančių dujų (ŠESD) kiekio. Perėjimas prie anglies dioksido kiekį dirvožemyje didinančio ūkininkavimo padeda didinti anglies dioksido sekvestraciją, mažinti su ūkininkavimu susijusį išmetamą ŠESD kiekį bei gerinti maisto produktų atsparumą klimato kaitai. Anksčiau susidūrusi su finansavimo galimybių stoka, anglies dioksido rinkų plėtra šiuo metu ūkininkams sudaro sąlygas taikyti tvarias praktikas, kartu didinant ne tik savo, bet ir aplinkos gerovę.

„eAgronom“ suteiks ūkio valdymo programinę įrangą, dirbtinio intelekto ir nuotolinio stebėjimo technologijų pagrindu veikiančias ŠESD stebėjimo priemones. Šios bendrovės technologijos ir konsultacinės paslaugos padės ūkininkams sumažinti naudojamų cheminių medžiagų ir trąšų kiekį, taip sumažinant veiklos sąnaudas ir diversifikuojant pajamų srautus per ūkininkams suteikiamus anglies dioksido kreditus. Tuo pat metu, šios bendrovės stebėjimo priemonėmis bus patikimai matuojami anglies dioksido sekvestracijos ir išmetamų ŠESD pokyčiai. Bendradarbiaudama su „DOJUS agro“, bendrovė „eAgronom“ galės siūlyti savo technologijas ir patirtį plačiai žemės ūkio srities ekspertų auditorijai.

Pasak bendrovės „eAgronom“ vykdomojo direktoriaus Kristjan Luha: „Be vandenynų, dirvožemiai yra didžiausi anglies dioksido absorbentai, o maistingųjų medžiagų kupini dirvožemiai didina ūkių produktyvumą bei skatina atsparumą klimato kaitai ir ilgalaikį tvarumą. 34 % Lietuvos sausumos sudaro ariamoji žemė, turinti didžiulį potencialą anglies dioksido sekvestracijai dirvožemyje. Bendradarbiavimas su „DOJUS agro“ mums suteikia nepakartojamą galimybę atkreipti Lietuvos ūkininkų dėmesį ir sudaryti jiems sąlygas pasinaudoti anglies dioksido kiekį dirvožemyje didinančio ūkininkavimo nauda, kartu padedant šaliai pasiekti savo ambicingus tikslus klimato srityje.“

Pasak „DOJUS įmonių grupės generalinio direktoriaus Donato Dailidės: „Per pastaruosius 30 metų mes pelnėme gerą reputaciją todėl, kad pirmenybę teikdavome savo klientams ir visada stengdavomės viršyti jų lūkesčius. Dabar daugelis iš jų mums sako, kad norėtų užsiimti tvaresne ūkininkavimo praktika, tačiau jiems trūksta ne tik finansinių priemonių, bet ir žinių, nuo ko visa tai reikėtų pradėti daryti. Bendradarbiaudami su „eAgronom“ bendrove, galėsime šiems ūkininkams pasiūlyti išsamų anglies dioksido kiekį dirvožemyje didinančio ūkininkavimo programos paketą, kuris padės bendrovės pokyčių procesą padaryti kuo paprastesniu ir pelningesniu, tuo pačiu mažindami išmetamųjų teršalų kiekį ir suteikdami naudos aplinkai.“

Be bendradarbiavimo su „DOJUS agro“, bendrovė „eAgronom“ taip pat aktyviai siekia tikslo, kad anglies dioksido kiekį dirvožemyje didinančio ūkininkavimo programa būtų prieinama bei kitose Vidurio ir Rytų Europos šalyse ir Užsachario Afrikoje, įvairiuose regionuose atlikinėdama daugybę bandymų.

Pranešimą paskelbė: Gerardas Nadieždinas, UAB „Dojus agro”

Parašykite komentarą