Studijos

Lietuvos savivaldybės mokytojų sąskaita sutaupo 50 mln. eurų per metus

Didžiausia šalyje Lietuvos švietimo ir mokslo profesinė sąjunga (LŠMPS) atliko Lietuvos savivaldybių apklausą. Siekta išsiaiškinti kiek savivaldybės finansuoja ikimokyklinį ugdymą. Pagal galiojančius įstatymus, pusę pinigų ikimokyklinio ugdymo mokytojų atlyginimams skiria LR Vyriausybė, kitą pusę privalo skirti savivaldybės.

„Skaičiai, švelniai tariant, šokiruoja. Iš surinktų duomenų atlikta analizė atskleidė, jog ikimokyklinio ugdymo mokytojų sąskaita savivaldybės sutaupo apie 50 mln. eurų. Privalėtų skirti beveik 100 mln., tačiau realiai skiria tik pusę. Preliminariais skaičiavimais ikimokyklinio ugdymo mokytojų Lietuvoje yra apie 10 tūkst. Tai reiškia, jog kiekvienas iš jų per mėnesį vidutiniškai negauna 400 eurų arba per visą Lietuvą nėra finansuojama virš 3700 ikimokyklinio ugdymo mokytojų etatų“, – sako LŠMPS pirmininkas Egidijus Milešinas.

Apklausa atlikta po savivaldybių išreikšto noro decentralizuoti švietimo sistemos finansavimą ir visus pinigus skirti savivaldybėms tvarkytis savarankiškai.

„Nuolat kartojame, jog toks sprendimas būtų didelė klaida. Iš savo narių visoje Lietuvoje girdime, kad savivaldybėms švietimas nėra prioritetas. Todėl nereikėtų stebėtis prastėjančiais mokinių rezultatais, kai mokytojais nesirūpinama“, – pabrėžia LŠMPS vadovas.

LŠMPS siūlymu, LR Vyriausybė per artimiausius dvejus metus palaipsniui turėtų perimti visą ikimokyklinio ugdymo finansavimą į savo rankas. Kitu atveju, situacija švietime ir toliau blogės.

Detali savivaldybių apklausos analizė pateikiama prisegtuose dokumentuose.

Lietuvos švietimo ir mokslo profesinė sąjunga (LŠMPS) vienija daugiau nei 10 tūkst. narių visoje Lietuvoje ir yra didžiausia Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijai (LPSK) priklausanti profesinė sąjunga.

Pranešimą paskelbė: Egidijus Milešinas, Lietuvos švietimo ir mokslo profesinė sąjunga

Parašykite komentarą