Politika ir teisė

Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos kalba LRT labdaros renginyje Ukrainai palaikyti „Kartu iki pergalės“

Mieli Lietuvos žmonės,

Liubi bratja ukrainci,

šiandien ypatinga diena Lietuvai. Diena, atmiešta skausmo, netekties skausmo, diena, kuomet mes iškovojome savo laisvę prieš didelę imperiją, milžiną ant molinių kojų.

Todėl šiandien, apraudant, prisimenant keturiolika netektų gyvybių, noriu pasakyti joms ačiū. 

Ačiū už tai, kad buvo gabenami ir gelbėjami sužeistieji, ačiū už tai, kad buvo statomos barikados, ačiū už tai, kad buvo, kas stovi už tų barikadų, ačiū už tai, kad buvo ginamas laisvas žodis…

Ačiū, ačiū ir dar kartą ačiū.

Tačiau šiandien mes čia susirinkome ne tik paminėti Sausio 13-osios. Būtent šią dieną mes ypač aštriai jaučiame neteisybę kitose šalyse. Šiuo atveju mūsų broliškoje Ukrainoje.

Penktadienį įteikiau vienuolikai narsių, drąsių Ukrainos vyrų Sausio 13-osios atminimo medalius. Dalis jų yra čia kartu su mumis.

Tuo metu jie buvo jaunuoliai. Šiandien jie – brandūs vyrai, kai kurie iš jų kovoja už savo Tėvynės laisvę. Tada, po sausio, jie buvo pasiryžę ginti mūsų laisvę, ginti savo krauju, ginti savo gyvybe.

Mes tariame Jiems ypač didelį ačiū už tai, mes tariame didelį ačiū visai Ukrainos tautai.

Ir šiandien mes privalome prisiminti tą auką, kurią jie atnešė mums, ir pasidalinti jų skausmu su jais šiandieną, kai jiems tikrai nelengva.

Šiandien priešo purvini batai toliau trypia Ukrainos teritoriją. Žūsta žmonės. Nepaisant tarptautinės bendruomenės įsikišimo, toliau ciniškai paminama tarptautinė teisė.

Todėl, mielieji Lietuvos žmonės, kreipiuosi į Jus iš visos širdies, prisidėkime savo aukomis, o svarbiausia – savo širdimi.

Už jūsų ir mūsų laisvę!

Slava Ukraini!

Pranešimą paskelbė: Regina Statkuvienė, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija

Parašykite komentarą