Studijos

Lietuvos mokykloms – nemokami architektūros pamokų video

Lietuvos mokykloms – nemokami architektūros pamokų video

KIP „Architektūros centras“ ir Lietuvos architektų sąjunga pristato keturias filmuotas pamokas apie architektūrą, kurias nemokamai internetu kviečiami žiūrėti visų mokyklų mokytojai ir mokiniai.

Projekto idėjos autorė, turinio sudarytoja ir koordinatorė Lietuvos architektų sąjungos pirmininkė Rūta Leitanaitė sako: „Lietuvoje viešų paskaitų, diskusijų apie architektūrą nedaug, bet yra. Tačiau absoliuti dauguma jų skirta tuo besidominčiai suaugusių auditorijai. Architektūros pamokų bendrojo lavinimo programose trūksta iki šiol. Pernai, pandemijos ir karantino metu prasidėjus privalomam nuotoliniam mokymui pasimatė, kad mokytojams labai trūksta parengtos „online“ medžiagos, užduočių. Šis poreikis išliks ir ateityje, nes „online“ medžiagos naudojimas šiuolaikinėje mokykloje tik didės.“

Projekto „Architektūros pamokos nuotolinei mokyklai“ metu sukurtos keturios pamokos apie architektūrą 4-5 klasių mokiniams. „Rinkdami pamokų temas, norėjome pradėti nuo erdvių, pastatų, kurie vaikams labiausiai įprasti, savi, dažniausiai naudojami“ – sako R. Leitanaitė. Taip gimė temos „Mano kambarys“, „Mano namai“, „Mano mokykla“ ir „Mano biblioteka“. Pamokų metu žinias perteikia, užduotis užduoda profesionalūs architektai, architektūros tyrėjai. Taip moksleiviams „iš pirmų lūpų“ perteikiamos žinios apie architektūros meną, jo istoriją, architektūros kūrybos virtuvę, architektūros sprendinius, kurie formuoja miesto, viešą ir asmeninę erdvę.

Kiekvieną pamoką sudaro trys dalys. Pirmoji – teorinė dalis, kurios metu architektūros istorikai, tyrėjai pasakoja apie tam tikros erdvės ar pastato tipologiją, principus, pasitelkia pavyzdžius. Antroji – tai praktinė dalis, kurioje architektas pasakoja apie savo suprojektuotą pastatą, erdvę ar kompleksą, apie darbo metodus ir panašiai.  Pamoką baigia užduotis mokiniams, kurią taip pat paaiškina architektas. Keturias pamokas kūrė: architektūros istorikai, tyrėjai dr. Marija Drėmaitė (VU), Matas Šiupšinskas (VU), Rūta Leitanaitė, architektai Justė Žibūdienė, Aidas Barzda, Edgaras Neniškis, Lukas Rekevičius, Andrė Baldišiūtė, Eglė Matulaitytė, Jokūbas Jurgelis, Mantas Maziliauskas.

„Kad pamokos atitiktų šiuolaikinio švietimo kokybinius ir formalius reikalavimus, pamokų struktūrą, dėstymo metodus, informacijos pateikimo būdus aptarėme su projekto partneriais, šiuolaikinio inovatyvaus mokymo patirtį turinčia VšĮ „Mokyklų tobulinimo centras“ ir jų koordinuojamos programos „Renkuosi mokyti“ mokytojais“ – sako R. Leitanaitė.

Nors pamokų tikslinė auditorija – Lietuvos bendrojo lavinimo (progimnazijų ir gimnazijų), meno mokyklų, neformalaus ugdymo mokyklų mokiniai ir mokytojai (dailės, istorijos ir kt.), pamokų rengėjai tikisi, kad   jas peržiūrės ir kita visuomenės dalis, nesanti ugdymo proceso dalyve.

Keturias pamokas apie architektūrą galima rasti Lietuvos architektų sąjungos YouTube kanale adresu https://www.youtube.com/channel/UC3zZf2rA7GefsKQ0P4Xzi1Q

 

Kontaktas:

Rūta Leitanaitė

Lietuvos architektų sąjungos pirmininkė

Tel. 8 615 72 309

Pranešimą paskelbė: Rūta Leitanaitė, Lietuvos architektų sąjunga

Rekomenduojame
 
Service Perm Post Treatment Stabilizatorius cheminiam sušukavimui,1000 ml
 
Crocs™ Kids' Fun Lab Super Mario Lights Clog Flame 27
 
Intense Shower Gel Parfumuotas dušo gelis, 200ml
 
Crocs™ Baya Lined Clog Navy/Navy 39,5
 
Crocs™ Classic Bright Cobalt 36,5

Parašykite komentarą