Įvairenybės

Esant ekstremaliajai situacijai, prašymus suteikti prieglobstį bus galima teikti tik nustatytose vietose

Seimas papildė Įstatymą „Dėl užsieniečių teisinės padėties“ (projektas Nr. XIVP-756), reglamentuodamas, kad, esant tam tikroms aplinkybėms, užsieniečių prašymai suteikti prieglobstį gali būti teikiami tik nustatytose vietose. Tai leis efektyviau valdyti neteisėtos migracijos srautą, kai valstybėje paskelbta karo padėtis, nepaprastoji padėtis, taip pat ekstremalioji situacija ar ekstremalusis įvykis dėl masinio užsieniečių antplūdžio.

Įstatyme įtvirtinta, kad paskelbus karo padėtį, nepaprastąją padėtį, taip pat ekstremaliąją situaciją ar ekstremalųjį įvykį dėl masinio užsieniečių antplūdžio, užsieniečio prašymas suteikti prieglobstį gali būti pateiktas:

1) pasienio kontrolės punktuose ar tranzito zonose – Valstybės sienos apsaugos tarnybai;

2) Lietuvos Respublikos teritorijoje, kai į Lietuvos Respubliką užsienietis atvyko teisėtai – Migracijos departamentui;

3) užsienio valstybėje – užsienio reikalų ministro nurodytose Lietuvos Respublikos diplomatinėse atstovybėse ar konsulinėse įstaigose.

Nustatyta, kad užsieniečio prašymas suteikti prieglobstį, pateiktas nesilaikant aukščiau nurodytos tvarkos, nebus priimamas, paaiškinant prašymo suteikti prieglobstį pateikimo tvarką.

Valstybės sienos apsaugos tarnyba, atsižvelgusi į užsieniečio pažeidžiamumą ar kitas individualias aplinkybes, gali priimti užsieniečio, neteisėtai kirtusio Lietuvos Respublikos valstybės sieną, prašymą suteikti prieglobstį.

Užsieniečių prašymai suteikti prieglobstį, pateikti iki šio įstatymo įsigaliojimo, bus baigiami nagrinėti ir sprendimai priimami vadovaujantis iki šių pataisų įsigaliojimo dienos galiojusiomis nuostatomis.

Už įstatymą balsavo 97, nė vieno nebuvo prieš, susilaikė du Seimo nariai.

Pranešimą paskelbė: Saulė Eglė Trembo, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Rekomenduojame
 
Service Perm Post Treatment Stabilizatorius cheminiam sušukavimui,1000 ml
 
Crocs™ Kids' Fun Lab Super Mario Lights Clog Flame 27
 
Intense Shower Gel Parfumuotas dušo gelis, 200ml
 
Crocs™ Baya Lined Clog Navy/Navy 39,5
 
Crocs™ Classic Bright Cobalt 36,5

Parašykite komentarą