Studijos

Lietuvos kolegijų direktorių konferencijai laikinai vadovaus dr. Žymantė Jankauskienė

Buvusiam Kauno technikos kolegijos (KTK) vadovui Nerijui Varnui baigus antrąją kadenciją ir pasitraukus tiek iš KTK, tiek ir Lietuvos kolegijų direktorių konferencijos (LKDK) vadovo pareigų, jį pakeis ir koleginį sektorių atstovaus Vilniaus kolegijos vadovė dr. Žymantė Jankauskienė.

N. Varnas Lietuvos kolegijų direktorių konferencijai vadovavo penkerius metus. Nuo šiol LKDK vairą perima Vilniaus kolegijos direktorė, buvusi LKDK viceprezidentė dr. Žymantė Jankauskienė.

Dr. Ž. Jankauskienė, laikinai einanti Lietuvos kolegijų direktorių konferencijos prezidento pareigas, teigia, kad šiandien, pokyčių kontekste, svarbiausia – konstruktyvus dialogas.

„Būti šios organizacijos laikinąja vadove yra šiuo metu svarbi atsakomybė ir įpareigojimas. Pastarasis laikmetis aktualizavo kolegijų sektoriaus iššūkius: stojančiųjų skaičiaus mažėjimą, koleginio sektoriaus pokyčius, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos vykdomą pertvarką, kuri palies visas šalies kolegijas.

Visada kviečiau ir toliau kviesiu konstruktyviai kalbėtis ir tartis, ieškant geriausių sprendimų, matyti ir aptarti platesnes perspektyvas ir nebijoti iššūkių. Pokyčių etapas yra sudėtingas procesas, bet kartu atveriantis ir naujas galimybes”, – sako dr. Žymantė Jankauskienė.

Šių metų balandžio mėnesio pabaigoje dr. Žymantė Jankauskienė buvo išrinkta vadovauti Vilniaus kolegijai antrajai kadencijai.

Nuo 2013 m. dr. Žymantė Jankauskienė ėjo Vilniaus kolegijos direktoriaus pavaduotojos akademinei veiklai pareigas. Prieš tai 13 metų buvo Vilniaus kolegijos Sveikatos priežiūros fakulteto dekanė. 2009 m. suteiktas biomedicinos mokslų daktaro laipsnis. 2003–2007 m., 2007–2012 m. ir 2012–2013 m. buvo Vilniaus kolegijos Akademinės tarybos pirmininkė.
Lietuvos kolegijų direktorių konferencija yra asociacija, vienijanti 18 narių (12 valstybinių kolegijų ir 6 nevalstybinių kolegijų direktorių) ir skaičiuojanti dvidešimt pirmuosius veiklos metus.

LKDK koordinuoja kolegijų tarpusavio ryšius, taip pat ryšius su centrinės ir vietinės valdžios ir valdymo institucijomis ir yra kompetentinga aukštųjų koleginių studijų, taikomųjų mokslinių tyrimų ir profesionaliojo meno, politikos klausimais.

Parašykite komentarą