Sportas

Lietuvos irkluotojus Benediktas Vanagas veža į Dakarą

Geriausia 2013 metų pripažinta Lietuvos komanda – irkluotojos Milda Valčiukaitė ir Donata Vištartaitė – nutarė papuošti po mėnesio startuosiantį Benedikto Vanago sportinį bolidą Dakare.

,,Tikėkimės, mūsų šypsenos padės mūsų šalies komandai įveikti sunkiausias pasaulio lenktynes. Palaikymas bet kuriam sportininkui prideda papildomų jėgų“, – teigia auksinėmis mergaitėmis vadinamos irkluotojos.

Jos, kaip ir Pasaulio vicečempionai Saulius Ritteris ir Rolandas Maščinskas, panoro įsiamžinti gruodžio 3 dieną startavusioje „General Financing“ inicijuotoje akcijoje, kurios metu visų Dakaro ralio gerbėjų atsiųstos nuotraukos papuoš Benedikto Vanago „OSCar“ automobilį.

Pasak Europos čempionu tapusio Sauliaus Ritterio, jam automobilių sportas yra antroji aistra po irklavimo. „Nuvažiuoti į Dakarą ir pamatyti varžybas, viena iš mano svajonių. Vien pabūti žiūrovu, būtų įdomi ir neįkainojama patirtis. Išgirdus apie tokią galimybę, ji mane pradžiugino ir suintrigavo. Nedvejojęs pasidalinau nuotrauka, nes jei ne pats pabuvosiu, tai bent jau mano atvaizdas įveiks Dakaro trasą“, – juokėsi irkluotojas S. Ritteris.

Pasaulio vicečempionas S. Ritteris teigia, kad drąsiai sėstų į automobilį, kuriame šturmanas būtų jo partneris Rolandas Maščinskas. Pasak S. Ritterio, komandinis darbas yra labai panašus tiek irklavimo, tiek automobilių sporte. „Dakaro lenktynėse yra svarbus bendras piloto ir šturmano pasitikėjimas, vienas kito supratimas. Irkluojant yra labai svarbu, kad vienas būtų vedantysis, kuris kolegai duotų ritmą. Ir Dakare lenktynininkui yra svarbu, kad šturmanas ne tik gerai naviguotų lenktynių metu, bet ir diktuotų tinkamą tempą bei sukurtų gerą atmosferą“, – sakė irkluotojas.

Tuo tarpu šiemet visus įmanomus titulus Pasaulio, Europos ir Universiados čempionatuose iškovojusi Milda Valčiukaitė automobilį dar tik jaukinasi. Ji vairuotojo pažymėjimą tikisi gauti po Naujųjų metų. Jos nuomone, automobilių sportas yra labai rizikingas, tačiau jei kas pasiūlytų pravažiuoti Dakarą, gal ir neatsisakytų. Nors, visgi ji mieliau važiuotų pažiūrėti varžybų iš šalies.

„Retai stebiu Dakaro ralio maratono lenktynes, tačiau dalyvausiantiems lietuviams norėčiau palinkėti padaryti viską, ką gali geriausia. Linkiu, kad po kiekvieno etapo finišo sportininkai galėtų ramiai pasakyti – šiandien savo planą įvykdėme“, – sakė sportininkė M. Valčiukaitė.

Visi, norintys papuošti Benedikto Vanago automobilį savo nuotraukomis, tai gali padaryti iki gruodžio 23 dienos (pirmadienio) svetainėje www.dakaras.gf.lt.

Šeštą kartą rengiamas Pietų Amerikos žemyne, Dakaras aprėps 9000 kilometrų maršrutą, iš kurių 5000 kilometrų drieksis greičio ruožuose. Varžybų dalyviai važiuos per tris valstybes: Argentiną, Boliviją ir Čilę. Sausio 5 dieną Dakaro startas bus duotas Argentinoje, Rosario mieste, o sausio 18 dieną dalyviai finišuos Čilėje, Valparaiso mieste. 2014 metų Dakaro lenktynėse iš viso dalyvaus 196 motociklai, 48 keturračiai, 154 lengvieji automobiliai ir 76 sunkvežimiai.

Oficialus Dakaro puslapis www.dakar.com. Daugiau informacijos apie lenktynininką Benediktą Vanagą galima rasti oficialiame jo puslapyje www.benediktasvanagas.lt arba „Facebook“ puslapio profilyje Benediktas Vanagas.

Parašykite komentarą