Sportas

„Kauno sporto apdovanojimuose 2019“ triumfavo lengvaatletis ir karatistė

Ketvirtus metus surengta tradicija tapusi iškilminga apdovanojimų ceremonija sukvietė Kauno sporto bendruomenės atstovus į „Žalgirio“ areną. Čia įvertinti ir pagerbti iškiliausių laimėjimų per 2019 metus pasiekę Kauno atletai, komandos, jų treneriai ir geriausio sporto renginio organizatoriai.

„Tai yra puikus metas padėkoti jums, kad atstovaujate Kaunui ir savo pasiekimais garsinate mūsų miesto vardą. Nesvarbu, kokios spalvos ar prabos jūsų iškovoti medaliai, esate mūsų čempionai, o Kaunas stengiasi vytis jus prisidėdamas prie įvairių sporto infrastruktūros sprendimų, kad turėtumėte deramas sąlygas treniruotis ir dalyvauti varžybose“, – sveikindamas Kauno sporto bendruomenę kalbėjo miesto mero pavaduotojas Mantas Jurgutis.

Pasak jo, vien per šiuos metus Kaunas įgyvendino ne vieną su sportu susijusį ambicingą projektą, todėl ir toliau pagrįstai gali būti laikomas šalies sporto sostine. Atnaujinta dešimtys sporto aikštynų, pradėtos S. Dariaus ir S. Girėno stadiono statybos bei kapitalinė sporto halės rekonstrukcija, atnaujinta senoji ir pradėta statyti nauja ledo arena, iškilo naujasis futbolo maniežas pripučiamu kupolu.

Neseniai pasibaigęs architektūrinių idėjų konkursas davė pradžią naujojo lengvosios atletikos maniežo projektui, kurį numatoma po metų pradėti statyti greta sporto halės bei S. Dariaus ir S. Girėno stadiono. Taip pat ruošiamasi naujojo vandens sporto centro statybų startui Nemuno saloje.

Šiemet „Kauno sporto apdovanojimai“ aprėpė 10 nominacijų. Laureatus rinko internete balsavusi visuomenė ir specialiai sudaryta komisija.

Metų sportininku tituluotas lengvaatletis Adrijus Glebauskas, tapęs 2019 metų Lietuvos šuolio į aukštį čempionu ir Pasaulio studentų universiadoje laimėjęs 3 vietą. Metų sportininkės laurai atiteko Europos pilno kontakto kyokushin karate suaugusiųjų čempionei ir pasaulio vicečempionei Ingai Mikštaitei. Šios karate meistrės treneris Gediminas Varkala triumfavo metų trenerio rinkimuose.

Metų jaunieji sportininkai (iki 18 metų): Europos jaunimo bokso čempionato 3 vietos laimėtojas Gabrielius Savickas ir Ugnė Juzėnaitė, Europos jaunių irklavimo čempionato dvidiečių valčių klasės nugalėtoja Ugnė Juzėnaitė, taip pat pelniusi 3 vietą Pasaulio jaunių irklavimo čempionato dviviečių valčių klasėje.

Šiemet ypač stipri konkurencija susidarė Metų sportininko su negalia kategorijoje. Tarp septynių pretendentų nugalėtoju paskelbtas plaukikas Kristupas Van Gravrock–Goes. Specialiosiose pasaulio olimpinėse žaidynėse 4×25 metrų laisvo stiliaus estafetiniame  plaukime jis iškovojo 1 vietą, 50 m nugara – 3 vietą ir 50 m krūtine pelnė 5 vietą.

Metų vyrų komanda pirmą kartą apdovanojimų istorijoje paskelbta Baltijos klubų salės futbolo taurės laimėtojai ir Lietuvos salės futbolo čempionai – Kauno salės futbolo komanda „Vytis“. Moterų krepšinio komandos laurus šiemet nuskynė – Lietuvos moterų krepšinio lygos čempionės ir Lietuvos karalienės taurės laimėtojos „LSMU-Aistės“

Metų sporto renginiu paskelbtos „Formulės 2“ pasaulio čempionato pirmojo etapo varžybose Kauno mariose, kuriose be Lietuvos atstovo, Europos čempiono Edgaro Riabko taip pat dalyvavo sportininkai iš JAV, Australijos, Jungtinių Arabų Emyratų, Švedijos, Suomijos, Vokietijos, Latvijos, Rusijos ir kitų valstybių – iš viso 27 sportininkai su komandomis iš 24 pasaulio šalių.

Už viso gyvenimo nuopelnus pagerbtas ir apdovanotas kitąmet sausį 90 metų jubiliejų minėsiantis Lietuvos tinklinio patriarchas, legendinis treneris ir šios sporto šakos puoselėtojas Vytautas Jankus.

Ryšių su visuomene skyriaus informacija

Pranešimą paskelbė: Arnoldas Bukelis, Kauno miesto savivaldybės administracija

Parašykite komentarą