Politika ir teisė

Lietuvos ir Lenkijos parlamentarai kartu mini Tado Kosciuškos gimimo metines ir solidarizuojasi su Baltarusija

2021 m. vasario 4 d. pranešimas žiniasklaidai 

 

Lietuvos Respublikos ir Lenkijos Respublikos parlamentų užsienio reikalų komitetai vasario 4-ąją minėdami bendro Lietuvos, Baltarusijos, Lenkijos ir Jungtinės Amerikos Valstijų didvyrio Tado Kosciuškos 275-ąsias gimimo metines, priėmė pareiškimą, išreikšdami viltį, kad ši diena visuomet primins bendrą mūsų valstybių praeitį, įpareigojančią laikytis abipusio solidarumo ir remti valstybių nepriklausomybę, tautų laisvę ir pagarbą žmogaus ir pilietinėms teisėms, už kuriuos kovojo T. Kosčiuška.    

Vieta, kurioje prieš 275 metus gimė T. Kosciuška, priklausė Lietuvos Didžiajai Kunigaikštystei, o šiuo metu yra Baltarusijos teritorijoje. Šios šalies žmonės vis dar yra persekiojami už tai, kad reikalauja teisės į pagrindines pilietines laisves, įskaitant visų pirma laisvus ir sąžiningus rinkimus.

Lietuvos ir Lenkijos parlamentarai, būdami laisvuose ir demokratiškuose rinkimuose išrinkti dviejų iš T. Kosčiuškos palikimą paveldėjusių tautų atstovai, išreiškė solidarumą su Baltarusijos žmonėmis, siekiančiais kuo greitesnių laisvų ir demokratiškų rinkimų savo šalyje, ypač su tais, kurie už savo drąsią poziciją yra režimo kalinami ar sulaikyti. Parlamentarų nuomone, reikia ieškoti naujų ir efektyvesnių būdų paremti Baltarusijos žmones, kovojančius už demokratinį pagrindą savo šalyje, kurios laisvė ir nepriklausomybė turi esminę reikšmę ne tik mūsų regiono stabilumui ir vystymuisi, bet ir Europos bei transatlantinio pasaulio saugumui.    

Tęsiant solidarumo su Baltarusijos žmonėmis temą, vasario 5 d. 10.30 val. Lietuvos Respublikos Seime rengiama Užsienio reikalų komiteto pirmininko Žygimanto Pavilionio ir Sviatlanos Cichanouskajos biuro vyresniojo patarėjo tarptautiniams reikalams Franako Viačorkos spaudos konferencija „Pusė metų po suklastotų prezidento rinkimų Baltarusijoje: kuo galime padėti kovojantiems ir kalintiems už teisę į laisvus ir sąžiningus rinkimus?“

PAREIŠKIMO TEKSTAS pridedamas.

 

Informaciją parengė:

Seimo kanceliarijos Užsienio reikalų komiteto biuro patarėja

Eglė Maželė, (8 5) 239 6835, el. p. egle.mazele@lrs.lt

 

Pranešimą paskelbė: Jolanta Anskaitienė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Rekomenduojame
 
Service Perm Post Treatment Stabilizatorius cheminiam sušukavimui,1000 ml
 
Crocs™ Kids' Fun Lab Super Mario Lights Clog Flame 27
 
Intense Shower Gel Parfumuotas dušo gelis, 200ml
 
Crocs™ Baya Lined Clog Navy/Navy 39,5
 
Crocs™ Classic Bright Cobalt 36,5

Parašykite komentarą