Studijos

Lietuvos ir Latvijos parlamentų nariai Kuldygoje kartu minės Baltų vienybės dieną

2021 m. rugsėjo 24 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

 

Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, Seimo Tarpparlamentinių ryšių su Latvijos Respublika grupės pirmininko pavaduotojas Algimantas Dumbrava ir tarpparlamentinių ryšių grupės nariai Andrius Bagdonas, Liudas Jonaitis, Edmundas Pupinis ir Kazys Starkevičius rugsėjo 25 d. dalyvaus Baltų vienybės dienos minėjimo renginiuose Kuldygoje (Latvijos Respublika).

„Jau devintą kartą Lietuvos ir Latvijos parlamentarai minės Baltų vienybės dieną, kuri liudija, kad galime ir bendromis jėgomis imtis darbų, ir giminiškai švęsti. Šįkart Kuldygoje prisiminsime Saulės mūšį, kai prieš 785 metus susivieniję žemaičiai ir žiemgaliai įveikė Kalavijuočių ordiną. Labai simboliška, nes ypač dabar svarbi mūsų vienybė, kad kartu įveiktume šiandienos grėsmes ir iššūkius. Kartu esame stipresni! Kartu mes – baltų tautos!“ – sako Lietuvos parlamento vadovė.

Bendras šios istorinės datos minėjimas – tai jau tradicija tapęs Lietuvos Respublikos Seimo ir Latvijos Respublikos Saeimos pirmininkų ir tarpparlamentinių ryšių grupių narių susitikimas, kurio metu aptariamas tolesnis parlamentinis bendradarbiavimas.

 

Seimo valdyba jau patvirtino, kad 2022 m. Baltų vienybės diena bus minima Joniškyje.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą