Studijos

Lietuvos įmonėms – VGTU ir Hjustono universitetų mokslininkų patirtis

Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU) su partneriu iš Jungtinių Amerikos valstijų – Hjustono universitetu planuoja rengti plėtros ir investicijų galimybių studijas didžiausioms Lietuvos transporto ir energetikos sektoriaus įmonėms. Tai aptarta šią savaitę vykstančio JAV delegacijos – Bauer Verslo mokyklos vadovų magistrantūros studentų grupės vizito Lietuvoje metu.

Jau kelintus metus plėtojamas dviejų universitetų bendradarbiavimas įgauna formą – artimiausiu metu planuojama pradėti bendrus mokslinius tyrimus, kurių pagrindu bus kuriamos plėtros strategijos kelioms Lietuvos įmonėms. Galimybę dalyvauti šiame projekte svarsto ilgalaikiai VGTU socialiniai partneriai – „Lietuvos geležinkeliai“ ir „Lietuvos paštas“. Iniciatyvą remia LR Užsienio reikalų ir Susisiekimo ministerijos.

„Universiteto misija – ne tik ugdyti studentus ar užsiimti moksliniais tyrimais, bet ir prisidėti prie Lietuvos darnaus vystymosi bei ekonominės raidos. Bendradarbiaudami su partneriais iš JAV siekiame mokslo žinias bei  visą geriausią savo bei užsienio patirtį perduoti šalies įmonėms ir padėti jiems tiriamųjų darbų rezultatus pritaikyti praktikoje“, – sakė VGTU Tarptautinių ryšių prorektorė Asta Radzevičienė.

Lygiagrečiai planuojami bendri studijų moduliai, kuriuose kartu dėstys profesoriai iš VGTU Verslo vadybos fakulteto ir Hjustono universiteto Bauer Verslo mokyklos, kuri QS pasaulio aukštųjų mokyklų reitinge patenka į geriausiųjų 600-tuką. Taip pat ruošiamasi bendroms doktorantūros studijoms, studentų mainams bei bendriems tyrimams. Šiuo metu bendradarbiaujama verslo vadybos, statybos ir aplinkos inžinerijos srityse, tačiau greitu metu numatoma partnerystę plėsti ir kitose studijų kryptyse.

Į Lietuvą atvykę vadovų magistrantūros studentai yra patyrę energetikos, finansų bei kitų sektorių vidutinės ar aukštesniosios grandies vadovai, vidutiniškai turintys apie 10 metų vadovavimo patirties. Studentų grupę lydi trys Hjustono universiteto profesoriai bei Hjustono lietuvių bendruomenės pirmininkas Jokūbas Žiburkus. Vizito metu jie susitiks su LR Prezidentūros atstovais, VGTU klausysis ekonomikos ekspertų paskaitų, aplankys „Baltic Optical Disc“ gamyklą Vilniuje, taip pat lankysis, Klaipėdos valstybiniame jūrų uoste, Klaipėdos laisvosios ekonomikos zonos įmonėse „Fortum Heat Lietuva“, „VPA logistics“  ir „Orion Global PET“.

Viešnagė Lietuvoje – Hjustono universiteto Bauer Verslo mokyklos vadovų magistrantūros studijų dalis. Kitos studentų grupės vizitas numatytas kitų metų pavasarį.

Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU) – inovatyvus Lietuvos universitetas, ugdantis kūrybiškus aukštos kvalifikacijos specialistus. Universitetas lyderiauja technologinių mokslų srityje ir užtikrina šiuolaikines, į darbo rinką orientuotas studijas. Mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros darbai vykdomi 14 institutų, 2 mokslo centruose, 33 laboratorijose. VGTU veikia moderniausias Rytų Europoje Civilinės inžinerijos mokslo centras ir didžiausia Lietuvoje Mobiliųjų aplikacijų laboratorija. Turėdamas daugiau kaip 400 partnerių tarp užsienio aukštųjų mokyklų, VGTU suteikia plačias tarptautinių studijų bei praktikų galimybes ir pirmauja Lietuvoje pagal užsienyje studijuojančių studentų, išvykusių pagal „Erasmus“ mainų programą, skaičių.

Parašykite komentarą