Verslas

Lietuvos energetikos sektoriumi susidomėjo delegacija iš JAV

Gegužės 18–23 dienomis Lietuvoje lankysis patyrusių energetikos specialistų delegacija iš JAV Hiūstono universiteto (UH). Vizito tikslas – susipažinti su Lietuvos energetikos sektoriumi ir verslo aplinka, investavimo sąlygomis ir sutvirtinti ryšius su Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) akademine bendruomene.

Atvykstantys svečiai studijuoja UH Verslo mokyklos Vadovų magistrantūroje ir turi vidutiniškai 14 metų vadovavimo patirties ir atstovauja tokioms įmonėms kaip „British Petroleum“, „Chevron“, „Exelon Energy“, „EDP Renewables“ ir kt.

VGTU Tarptautinių ryšių prorektorė Asta Radzevičienė įsitikinusi, kad delegacijos atvykimas svarbus Lietuvai kaip potencialių investuotojų vizitas. „Iš 45 svečių daugiau nei pusė atstovauja didžiausioms pasaulio kompanijoms iš „Forbes Fortune 500“ sąrašo. Tikimės, kad susitikimai su ,,Investuok Lietuvoje“, Lietuvos ekonomikos strategais ir didžiausių įmonių vadovais leis įvertinti  Lietuvą kaip  patrauklią investavimo kryptį,“ – sakė universiteto atstovė.

Vizito į Lietuvą metu delegacija apsilankys strateginių valstybės sektorių įmonėse, susipažins su jų vadovais, diskutuos apie kylančias problemas, iššūkius ir jų skirtumus JAV bei Lietuvoje. Svečiams ir VGTU studentams pranešimus skaitys „Lietuvos energijos“ vadovas Dalius Misiūnas ir Visagino atominės elektrinės vadovas Rimantas Vaitkus.

Praėjusių metų rugsėjo mėnesį UH ir VGTU pasirašė strateginio bendradarbiavimo sutartį, kuria numatyta kartu rengti Lietuvos energetikos įmonių vadovų mokymus, kurti jungtines studijų programas bei dalintis patirtimi.

„Esame įsitikinę, kad universiteto misija yra ne tik  praturtinti  VGTU akademinę bendruomenę naujomis žiniomis,  kontaktais bei projektais,  bet ir  dalyvauti kuriant  Lietuvos ekonominius ryšius,“ – pabrėžė Asta Radzevičienė.
Energetikos ekspertų atvykimas – tai bendra UH ir VGTU iniciatyva, kurią įgyvendinti padeda Užsienio reikalų ministerija, LR ambasada Vašingtone ir JAV Ambasada Vilniuje.

Parašykite komentarą