Investicijos

Lietuvoje startuoja nauja sutelktinio finansavimo platforma

Lietuvos banko duomenys rodo, kad bankų paskolų portfelis verslui Lietuvoje atsigauna, bet vis dar yra mažesnis nei prieš Covid pandemiją, tuo metu kai Lietuvos BVP jau 5 proc. viršija prieš Covid buvusį lygį. Tuo pačiu metu lietuviai bankuose laiko rekordinį kiekį pinigų, kuriuos „valgo“ didžiausia per 14 metų infliacija. Lapkritį veiklą pradėjusi nauja sutelktinio finansavimo platforma „Myriad Financing“ sieks apjungti ir išspręsti šias dvi problemas.

Naująją platformą sukūrė ir rinkai pristato nuo 2015 metų veiklą vykdanti finansų maklerio įmonė „Myriad Capital“.

Pasak „Myriad Financing“ vadovo Andrejaus Romanovskio, šiuo metu disbalansas tarp verslo paskolų paklausos ir pasiūlos Lietuvoje yra akivaizdus ir kuriantis daug galimybių.

„Lietuvos ekonomika sparčiai auga ir BVP jau 5 proc. viršija prieš Covid-19 buvusį lygį, tačiau įmonių priėjimas prie tradicinio finansavimo lieka ribotas. Europos Komisijai (EK) 2020 m. atliktose verslo apklausose, 13 proc. Lietuvos bendrovių nurodė, kad būtent finansavimo trūkumas joms kelia daugiausiai sunkumų – pagal šį rodiklį Lietuva yra trečia visoje ES. Todėl mūsų tikslas yra sujungti finansavimo ieškančias bendroves su investuotojais, kurie ieško galimybių įdarbinti savo pinigus ir išvengti vis labiau augančios infliacijos padarinių”, – sako A. Romanovskis.

Pasak Gedimino Trumpio, „Myriad Capital“ akcininko ir vadovo, sutelktinio finansavimo platforma papildys ir pagrindinį „Myriad Capital“ verslą. „Praplėsime siūlomų paslaugų spektrą ir suteiksime galimybę klientams patogiai pasiekti alternatyvaus finansavimo rinką. Lietuvos banko duomenys rodo, kad 2021 m. spalį Lietuvos gyventojų indėliai bankuose pasiekė visų laikų rekordą – 19,9 mlrd. EUR. Atsižvelgiant į šių metų infliacijos prognozę, sąskaitose laikydami pinigus gyventojai per metus praras neįtikėtiną sumą – apie 1,5 mlrd. eurų. Todėl pastaruoju metu matome ne tik augantį alternatyvaus finansavimo poreikį verslui, bet ir gauname vis daugiau užklausų iš investuotojų, kurie ieško galimybių efektyviai įdarbinti kapitalą. „Myriad Financing“ suteiks platesnį investavimo įrankių pasirinkimą mūsų esamiems ir būsimiems klientams”, – teigia G. Trumpis.

Anot A. Romanovskio, „Myriad Financing“ sieks į platformą pritraukti įmonių iš įvairių sektorių, kurios turi skirtingus finansavimo tikslus. Taip bus siekiama suteikti investuotojams kuo daugiau pasirinkimo ir portfelio diversifikavimo galimybių.

„Rinkoje yra specializuotų sutelktinio finansavimo platformų, kurios siūlo investuoti, pavyzdžiui, tik į NT projektus. Mes suteiksime galimybę žmonėms dalį pinigų investuoti į labai skirtingus verslus, pavyzdžiui, energetiką, pramonės ir IT paslaugas. Tokios diversifikuotos investicijos visuomet yra saugesnės. Būtent to ir sieksime savo investuotojams – suteikti įvairovę, kuri generuos grąžą”, – sako A. Romanovskis.

Sklandžiam „Myriad Financing“ platformos darbui buvo specialiai sukurtas IT sprendimas, kurio kūrimas ir tobulinimas užtruko 6 mėnesius. „Programuodami platformą daugiausia dėmesio skyrėme patogiai ir greitai vartotojų registracijai. Suprantame, kad rinka konkurencinga, todėl gera vartotojo patirtis yra viena kertinių sričių, kuriai taip pat skirsime daug dėmesio”, – sako A. Romanovskis.

Parašykite komentarą