Transportas

Lietuvoje pradedami steigti klasteriai transporto ir logistikos sektoriuje

Pranešimas spaudai. Baltijos media centras informuoja.
Vakar, gegužės 16 d., viešbučio „Crown Plaza“ konferencijų centre įvyko pirmoji vieša diskusija, kurios metu buvo aptartos pagrindinės Lietuvos transporto ir logistikos klasterių gairės, jų perspektyvos, nauda šalies ekonomikai bei Lietuvos įmonių galimybės dalyvauti nacionaliniuose ir tarptautiniuose transporto ir logistikos klasterių projektuose.
Apskritojo stalo diskusijų iniciatorius – viešoji įstaiga Transporto reformų paramos fondas (toliau FONDAS) teigia, kad išanalizavus esamą tarptautinę praktiką daroma išvada, jog Lietuvos transporto ir logistikos sektorius turi didelį klasterizacijos potencialą, nes Lietuvos įmonių ir institucijų inicijuoti tarptautiniai transporto projektai yra įtraukti į EK prioritetinių projektų sąrašą bei Europos transporto tinklą TEN-T. FONDAS pažymi, kad Lietuvoje veikia puikiai išplėtota infrastruktūra, mokslo ir studijų institucijos turi gerai parengtus ir tarptautiniu lygiu pripažintus specialistus, Lietuvos transporto sektorius sukuria reikšmingą dalį Lietuvos BVP.
Apskritojo stalo diskusijų metu buvo pristatyta įmonės VšĮ „Lietuvos transporto ir logistikos klasteris“ steigimo pradžia bei aptartos kitos aktualios transporto ir logistikos sektoriaus temos. Taip pat pasirašytas oficialus kreipimasis į Lietuvos Respublikos institucijas, jam pritarta vienbalsiai.
Apskritojo stalo diskusijose dalyvavo Lietuvos Respublikos ministro pirmininko tarnybos, kanceliarijos, Susisiekimo ir Ūkio ministerijų atstovai. Taip pat dalyvavo Lietuvos logistikos asociacijos, Lietuvos ekspeditorių ir logistų asociacijos „Lineka“, VGTU Intermodalinio transporto ir logistikos kompetencijos centro, pajėgiausių valstybės įmonių ir bendrovių vadovai.
Daugiau informacijos suteiks konferencijos moderatorius VšĮ Transporto reformų paramos fondas valdybos pirmininkas Valdas Gilys.
Kontaktai: tel. +370 698 00080, el. paštas valdas.gilys@trpf.lt

Pranešimą parengė:
Baltijos media centras visuomenės informavimo tarnyba.
Kalvarijų g. 135, LT-08221 Vilnius
Tel. (8 5) 248 1536, faks. (8 5) 248 1629
El. paštas info@bmc-net.lt

Parašykite komentarą