Verslas

Lietuvė atskleidė, ką reiškia dirbti vienoje didžiausių pasaulyje mažmeninės prekybos įmonių

Lietuvės Tomos Bilienės karjeros kelias, prasidėjęs nuo internete reikiamu metu pamatyto darbo skelbimo, per kelerius metus ją nuvedė į pasaulinio prekybos milžino administraciją. Šiemet specialistė pradėjo dirbti „Lidl“ centrinėje būstinėje Vokietijoje, darbo teisės skyriuje. Ji atskleidė, kaip pavyko čia įsidarbinti ir siekti tarptautinės karjeros galimybių.

Tarptautinė karjera prasidėjo Lietuvoje

Lietuvę Tomą į Vokietiją atvedė karjera: teisininkės darbą specialistė pirmiausia pradėjo „Lidl Lietuva“ administracijoje, o po kurio laiko pasinaudojo atsiradusia galimybe išmėginti save įmonės padalinyje kitoje šalyje.

Anot jos, karjera į tarptautinį lygį persikėlė labai natūraliai. Dar dirbdama Lietuvoje Toma intensyviai bendradarbiavo su kolegomis teisininkais kitose šalyse. O šių metų pradžioje darbo reikalais pati trims mėnesiams išvyko į centrinę organizacijos būstinę Vokietijoje, kur ir gavo pasiūlymą likti neribotam laikui. Pašnekovė priduria, kad tokia karjeros praktika „Lidl“ nėra reta, mat čia veikia ekspertų išsiuntimo į kitą šalį programa. Tai – darbuotojų ugdymo priemonė, kurioje dalyvauja pasižymėję geriausiais rezultatais ir metiniais įvertinimais.

„Apskritai bendradarbiavimas ir dalinimasis profesine patirtimi su kitų šalių kolegomis yra vienas iš darbo „Lidl“ privalumų. Neretai su panašiais teisiniais iššūkiais susiduria ir kitų valstybių kolegos, kurie mielai pasidalija savo rastais sprendimais ir suteikia vertingų įžvalgų. Pavyzdžiui, susidūrus su nestandartine situacija Lietuvoje, kartais pakakdavo susisiekti su kolegomis Vokietijoje, kad jie pasidalintų savo šalyje taikomais reguliavimo modeliais ar nukreiptų į kitų šalių kolegas“, – pasakoja T. Bilienė.

Persikėlus dirbti į Vokietiją, kasdieninio darbo sąlygos pasikeitė nedaug, tarp ryškesnių pokyčių – kalba ir kolegos: „Darbo sąlygos Lietuvoje ir Vokietijoje labai nesiskiria. Tačiau dabartinė komanda, be abejo, yra labiau tarptautinė. Nors didžioji dalis bendradarbių – vokiečiai, tačiau yra ir nemažai kolegų iš kitų valstybių, pavyzdžiui, Ispanijos, Jungtinės Karalystės, Suomijos, Lenkijos, Serbijos ir kitų šalių. Kas tikrai yra kitaip – mano darbas vyksta beveik tik vokiečių kalba, kai kuriais atvejais – ir anglų. Dirbant Lietuvoje vokiečių kalbą taip pat aktyviai naudojau, tačiau ją mokėti nėra privaloma, pakanka ir anglų“, – pasakoja Toma.

Labiausiai nustebino darbuotojų įtraukimas

Paklausta, ko būtų galima pasimokyti iš didelės tarptautinės įmonės, kas, jos manymu, prisideda prie verslo sėkmės, T. Bilienė pirmiausia išskyrė siekį kiekvieną darbuotoją supažindinti su įmonės veikla, tikslais, kultūra, skatinti kuo geriau suprasti verslą.

„Dar pirmosiomis darbo dienomis „Lidl“ biure Lietuvoje iš karto pastebėjau, kad į mane kaip teisininkę nebuvo žvelgiama siaurai. Nebuvau statoma į šios srities rėmus ir vertinama tik kaip vieno profilio žmogus. Atvirkščiai – skatinta susipažinti su įvairiomis įmonės veiklos sritimis ir departamentais: parduotuvėmis, logistikos centru, pirkimų skyriumi ir pan. Toks darbo principas suteikia galimybę darbuotojui susidaryti itin platų įmonės ir verslo paveikslą, suprasti savo atsakomybes visos organizacijos kontekste,“ – priduria teisininkė.

Ji atkreipia dėmesį, kad panašų požiūrį galima justi visuose „Lidl“ lygmenyse, pradedant nuo parduotuvių. Čia darbuotojui taip pat nėra priskiriama viena konkreti rolė (pvz., darbas tik kasoje, salėje, sandėlyje), priešingai – kiekvienas komandos narys dienos eigoje pakaitomis dirba viską. Tai skatina įsitraukimą, efektyvumą, užkerta kelią rutinai.

Geras organizacijos darbo skirtinguose lygmenyse bei rolėse išmanymas T. Bilienei labai padeda ir centriniame biure Vokietijoje.

„Patirtis, kurią atsivežiau iš Lietuvos, yra be galo vertinga. Tam, kad galėtum kalbėti apie strateginius sprendimus tarptautinėje organizacijoje, būtina suvokti, kas vyksta šalyje, parduotuvėje, kokias funkcijas atlieka parduotuvės vadovas ir pan. Iš „Lidl“ biurų kitose valstybėse atvykę žmonės kuria pridėtinę vertę pirmiausia tuo, kad puikiai žino praktinį gyvenimą šalyje, supranta, kaip viskas veikia“, – teigia specialistė.

Tuo pačiu įmonėje skatinama imtis iniciatyvos ir prisiimti atsakomybę, kad ir kokias pareigas užimtum: „Pradėjusi dirbti iškart gavau daug atsakomybių ir pasitikėjimo – intensyviam profesiniam tobulėjimui tai yra ypatingai svarbu. Man buvo skiriamos įvairios užduotys, kurių sprendimams galėjau teikti pasiūlymus, alternatyvas, o svarbiausia – buvau raginama tai daryti drąsiai. „Lidl“ man ypač patinka nuolatinis klausimų kėlimas, argumentuotas priimtų sprendimų ar situacijų kvestionavimas. Tai labai užgrūdina tiek kaip specialistą, tiek kaip žmogų“, – įspūdžiais dalijasi Toma.

Patarimai norintiems dirbti

Paklausta, kokius svarbiausius dalykus papasakotų tiems, kurie domisi darbu „Lidl“ Vokietijoje ar Lietuvoje, Toma išskyrė keletą: „Pirmiausia, „Lidl“ yra įmonė, galinti bet kokio amžiaus specialistui suteikti daug ir įvairios patirties. Antra, darbas čia yra dinamiškas, todėl svarbus lankstumas, noras tobulėti ir mokytis. Trečia, geriausiai organizacijoje seksis darbuotojams, kurie yra iniciatyvūs, patys nori aktyviai veikti ir išnaudoti suteikiamas galimybes – jų čia tikrai netrūksta.“

Daugiau informacijos:

Lina Skersytė

Korporatyvinių reikalų ir komunikacijos departamentas

UAB „Lidl Lietuva“

Tel. +370 5 267 3228, mob. tel. +370 680 53556

lina.skersyte@lidl.lt

Pranešimą paskelbė: Rasa Aleškevičiūtė, UAB „Gravitas Partners”

Parašykite komentarą