Įvairenybės

Lietuva pretenduoja tapti Pasaulinio ekologijos kongreso 2020 organizatore

„Ekoagros“ atstovai vyksta į Pasaulinį ekologijos kongresą 2017 (Organic World Congress) Indijoje, organizuojamą IFOAM International (Ekologinio žemės ūkio judėjimo tarptautinės federacijos). Jo metu pristatys pasiūlymą kitą kongresą, vyksiantį 2020 m., organizuoti Lietuvoje.

Svarbiausias ekologijos sektoriaus renginys pasaulyje

„Kas trejus metus ekologijos sektoriaus dalyviai renkasi į šį didžiausią ir svarbiausią pasaulyje susitikimą, kad aptartų ekologinio sektoriaus problemas ir numatytų tvarias jo augimo tendencijas. Tai unikali proga pasidalyti naujovėmis, patirtimi ir žiniomis“, – sako „Ekoagros“ plėtros vadovė Virginija Lukšienė.

19-asis Pasaulinis ekologijos kongresas „Ekologiškas pasaulis per ekologišką Indiją“ vyks lapkričio 7–13 d. Naujajame Delyje.

Lapkričio 7–8 d. vyks prieškonferenciniai renginiai, 9–11 dienomis – konferencija, organizuojama keturiomis lygiagrečiomis sesijomis (pagrindinė, ūkininkų, mokslo ir rinkodaros).

IFOAM International generalinė asamblėja, kurioje bus balsuojama, kuri iš 10 šalių pretendenčių organizuoti kitą kongresą taps nugalėtoja, rengiama lapkričio 12–13 dienomis. „Iki balsavimo vyks aktyvus pasiūlymo Pasaulinį ekologijos kongresą 2020 organizuoti Lietuvoje, Vilniuje, pristatymas“, – sako „Ekoagros“ plėtros vadovė.

Pateikta paraiška organizuoti kitą kongresą

Lietuvos Respublikos Vyriausybės programos vienas iš siekių – tikslingai investuoti į infrastruktūrą, siekti sinergijos tarp didinamo Lietuvos pasiekiamumo bei diplomatinės tarnybos pastangų rengti tarptautinius forumus bei konferencijas Lietuvoje, siekti Lietuvai išskirtinio – moderatoriaus – vaidmens tarptautinėje bendruomenėje.

Taip pat Vyriausybės programoje numatyta skatinti ekologinio ūkio ir tausios žemdirbystės plėtrą, ekologiškų produktų vartojimą švietimo įstaigose, taip ugdant sveikos vaikų mitybos įgūdžius, ekologinį sąmoningumą ir remiant ekologiškai ūkininkaujančius žemdirbius.

Palaikydama Vyriausybės siekius ir tikslus, „Ekoagros“ inicijavo pasiūlymą teikti paraišką organizuoti kitą pasaulinį kongresą. Paraišką pateikė trys partneriai – Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija, VšĮ „Ekoagros“ ir Lietuvos ekologinių ūkių asociacija.

Suformuluoti Lietuvos tikslai kongresui 2020

Lietuvos Respublika, pretenduodama tapti 20-ojo Pasaulinio ekologijos kongreso priimančiąją šalimi, ekologinio žemės ūkio visuotinio vystymo ir judėjimo skatinimo pasaulyje pagrindu kelia šiuos kongreso tikslus:

1) siekti aplinkosaugos, ekonominio ir socialinio vystymosi interesų kompromiso, užtikrinti švarią ir sveiką aplinką, efektyvų gamtos išteklių naudojimą, visuotinę ekonominę visuomenės gerovę, įgyvendinti tarptautines konvencijas, ribojančias aplinkos taršą ir poveikį pasaulio klimatui;

2) kurti aplinką šalių materialinei ir dvasinei gerovei plėtoti, vykdant darnią ekonominę plėtrą sveikoje gamtinėje aplinkoje dabar ir ateities kartoms, užtikrinant pasaulio visuomenės sveikatą ir saugumą fiziniu, teisiniu ir socialiniu aspektais.

Daugiau apie Pasaulinį ekologijos kongresą 2017 – https://owc.ifoam.bio/2017.

„Ekoagros“ informacija

Daugiau informacijos: Virginija Lukšienė, „Ekoagros“ plėtros vadovė

El. p. virginija.luksiene@ekoagros.lt

Pranešimą paskelbė : Irma Minskienė, VŠĮ „Ekoagros“

Parašykite komentarą