Teisėsauga, kriminalai

Lietuva pirmą kartą pateko į teisės (Law) krypties pasaulinį universitetų reitingą.

Vasario 27 dieną paskelbti atnaujinti pasauliniai universitetų reitingai „QS World University Rankings by Subject 2019“. Šiemet į šį reitingą pateko 4 Lietuvos universitetai, įvertinti skirtingose mokslo ir studijų kryptyse bei srityse. Lietuva pirmą kartą pateko į teisės (Law) krypties dalykinį reitingą. Iš visų Lietuvos aukštųjų mokyklų įvertintas vienintelis Mykolo Romerio universitetas – pasauliniame reitinge užimta 251-300 vieta.   

Pasak laikinai rektoriaus pareigos einančios prof. dr. Ingos Žalėnienės, reitingavimas pagal konkrečias mokslo ir studijų kryptis yra tikslesnis ir objektyvesnis „Specializuotiems universitetams sunku varžytis su plačios aprėpties universitetais bendruose instituciniuose reitinguose, tuo tarpu dalykinis reitingavimas objektyviau atspindi stipriąsias kiekvieno universiteto mokslo ir studijų kryptis. Tai, kad pirmą kartą teisės kryptyje reitinguotas Mykolo Romerio universitetas užėmė aukštą vietą pasauliniame reitinge ir yra geriausias tarp visų Lietuvos universitetų – didelis įvertinimas mūsų akademinei bendruomenei ir nuoseklaus kryptingo darbo rezultatas“.

Pasak Mykolo Romerio teisės mokyklos dekanės prof. dr. Lyra Jakulevičienės, šis tarptautinis rezultatas ir pripažinimas yra labai svarbus ne tik Mykolo Romerio teisės mokyklai. „Lietuvos patekimas į pasaulinius teisės krypties reitingus yra itin reikšmingas įvykis, nes teisės kryptis kitų mokslų krypčių kontekste turi daug mažesnes tarptautines konkuravimo sąlygas, – sako L. Jakulevičienė. – Tarptautinių aukščiausio lygio mokslinių publikacijų galimybės teisės kryptyje yra nepalyginamai mažesnės, kadangi ir teisės moksliniai tyrimai daugeliu atveju yra labiau orientuoti į nacionalinę erdvę“.

Pasak profesorės, Mykolo Romerio teisės mokykla kelia tarptautinius tikslus ir orientuojasi į pasaulinio lygio teisės mokyklų veiklą ir kokybinius rodiklius. Šiuo metu Mykolo Romerio teisės mokykla teisės kryptyje Lietuvoje turi daugiausiai sėkmingai veikiančių tarptautinių programų, teisės kryptyje studijuoja daugiausia užsienio studentų, o mokslininkai jau keletą metų sėkmingai skelbia publikacijas aukšto lygio tarptautiniuose žurnaluose. „Tikimės, kad šiais metais startuojanti pirmoji Lietuvoje teisinių technologijų (legaltech) magistro programa, kiti projektai, tarptautiniai tyrimai, kuriuos vykdo mūsų mokslininkai, ir ateityje leis sėkmingai konkuruoti ne tik nacionalinėje, bet ir tarptautinėje studijų ir mokslo erdvėje“, – sakė profesorė L. Jakulevičienė.

Pranešimą paskelbė: Vaidotas Norkus, Mykolo Romerio universitetas

Parašykite komentarą